Jedynie prawda jest ciekawa


Nie łudźmy się, że CBA zajmie się ministerstwem transportu

16.05.2013

Tadeusz Jarmuziewicz, to obok Joanny Muchy, Sławomira Nowaka, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Krystyny Szumilas kolejny kłopot Donalda Tuska.

Według radia RMF wiceminister Jarmuziewicz brał udział w nieformalnym spotkaniu z przedstawicielami firmy budującej odcinek autostrady A1. Wiceminister Jarmuziewicz złamałby tym samym wytyczne swojego zwierzchnika. Minister Nowak zakazał swoim podwładnym spotykania się z wykonawcami autostrad, bez udziału przedstawicieli dyrekcji odpowiedzialnej za ich budowę. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że firma ta w atmosferze skandalu zeszła z budowy tego odcinka autostrady. Pewne są kolejne opóźnienia w budowie.
 
Wiceminister Jarmuziewicz może się bronić, że w przeciwieństwie do swojego szefa nie wymieniał się z kolegami drogimi zegarkami. Może też się tłumaczyć, że nie bywał w tak ekskluzywnych lokalach, jak jego szef.  
 
Informacje dotyczące ministra Nowaka i Jarmuziewicza rzekomo wyjaśnia CBA. Biuro pod kierownictwem pana Wojtunika zapewne nie wyjaśni niczego, co mogłoby dotyczyć polityków rządzącej partii. Obecne kierownictwo tej służby jest gwarantem, że włos im z głowy nie spadnie. CBA to policja do ochrony obecnej władzy.
Pan Wojtunik i jego koledzy w sprawie ministra Nowaka dostali już czytelny sygnał od samego Donalda Tuska. Publiczne stwierdzenie premiera Tuska, że informacje tygodnika Wprost o ministrze Nowaku to „insynuacje”, nie pozostaną bez wpływu na funkcjonariuszy CBA. To oczywiste, że sprawy ministra Nowaka i wiceministra Jarmuziewicza najzwyczajniej ukręcą. Nie łudźmy się, że zajmą się nimi na poważnie.
 
Wracając do pana Jarmuziewicza, to mija właśnie 10 lat od innej sprawy, która go dotyczyła. To zapewne przypadkowy zbieg okoliczności, ale w maju 2003 roku Antoni Mężydło, obecny kolega partyjny wiceministra Jarmuziewicza, zarzucał mu zgłaszanie do prawa telekomunikacyjnego poprawek  korzystnych dla Telekomunikacji Polskiej. Poseł Mężydło twierdził wówczas, że jego dzisiejszy kolega partyjny działa w „partii TP S.A.”
 
Ministrowie Nowak i Jarmuziewicz bawią się dobrze. Obiecanych autostrad nadal nie ma. Jak grzyby po deszczu zamiast nich wyrastają fotoradary.

Marcin Mastalerek
[fot. PAP/T.Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook