Jedynie prawda jest ciekawa


Nie chwalić dnia przed zachodem słoneczka

26.11.2013

Ależ zachwyty nad Bieńkowską! Wspaniałą ministerkę Tusk powołał na wicepremierkę i powierzył jej infrastrukturkę. Co tam wicepremierkę – Lis w Newsweeku już koronę jej na głowę wciska, i to od razu brytyjską. Geniuszka po prostu i tytanka pracy...

Bieńkowska podobno umie wydawać pieniądze. Nie chcę wyjść na męską szowinistyczną świnię, więc nie napiszę, że to akurat potrafi wiele kobiet. Napiszę więc inaczej – wydawać pieniądze potrafi wielu ministrów i ministerek. Na przykład minister Nowak znakomicie wydawał pieniądze na drogie zegarki, drogie autostrady i jeszcze droższe pendolino. Prawie wszyscy ministrowie wydawali na drogie usługi informatyczne, które CBA teraz ściga. Ministra Mucha wydawała na nagrody dla kolegów za wodę na Basenie Narodowym oraz na koncert Madonny.

Każdy wydawał jak mógł i doprawdy nie rozumiem, dlaczego akurat tak wielkie zachwyty nad Bieńkowską. Że inni miliony, a ona miliardy wydała na różne rzeczy, bardziej czy mniej potrzebne?

Wydaje mi się, że w rządzeniu szczególna zasługą powinno być nie tyle wydawanie, co zarabianie pieniędzy. Żeby na przykład dzięki ministrowi transportu kolej zaczęła zarabiać na przewozie towarów i pasażerów, a LOT zarabiał na lataniu w siną dal. Żeby dzięki ministrowi gospodarki gospodarka zaczęła zarabiać i płacić większe podarki, bo w budżecie coraz większa dziura. Żeby dzięki nie wiem już komu, wszystko jedno, polskie firmy budowlane też zarabiały, a nie szły z torbami.

Moim zdaniem poza mistrzowskim wydawaniem pieniędzy z budżetu UE (pieniędzy uzyskanych w 2006 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, proszę o tym nie zapominać) – niczego jeszcze pani wicepremierka nie pokazała. Prawdziwa próba dopiero przed nią.

Nie chwalmy zatem dnia przed wschodem słoneczka...

Janusz Wojciechowski

[Fot. pAP/Rafał Guz]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook