Jedynie prawda jest ciekawa


Nie było "sieci" na polityków lewicy

16.10.2012

Zbigniew Ziobro zaprzecza, że w czasach gdy był ministrem sprawiedliwości, powstała grupa policyjno-prokuratorska zarzucająca sieć na działaczy lewicy. Taka teza pojawiła się w artykule Wojciecha Czuchnowskiego w "Gazecie Wyborczej".

Czy za rządów PiS powstała specjalna grupa śledcza „zarzucająca sieć” na polityków lewicy jak sugeruje „Gazeta Wyborcza”?

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w latach 2005-2007:

Nie, nie było. Myślę, że ten artykuł, to po prostu nerwowa reakcja na spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej.

Fakty są takie, że gdy byłem prokuratorem generalnym w materiałach śledztwa w sprawie Marka Dochnala były jakieś zeznania obciążające panią prezydentową Jolantą Kwaśniewską i o ile się nie mylę, także inne osoby związane z jej fundacją.

W każdym państwie prawa takie zarzuty są weryfikowane. Nie ma świętych krów, które uważa się, że są bez grzechu i ponad prawem, więc po prostu aparat państwa sprawdza jaka jest prawda.

To normalne, że powstaje grupa skupiająca osoby dobierane pod kątem posiadanych kompetencji, np. prokuratorów znających się na finansach. Tacy ludzie prowadzą razem śledztwo, i to jest zupełnie naturalne.

Być może pan Czuchnowski przywykł do państwa, w których prowadzi się śledztwa tylko wobec niektórych, a inni wiedzą, że mogą mieć państwo polskie w głębokim poważaniu. Za moich czasów tak nie było. Teraz wróciło stare i pewnie red. Czuchnowski jest z tego zadowolony.

Czy będzie pan reagował na zarzuty „GW”, czy zostawi pan to w spokoju?

Przyjrzę się temu artykułowi. Teraz mogę powtórzyć z naciskiem, że nie było żadnych nieprawidłowości. Red. Czuchnowski chciałby, aby były ikony w polskiej polityce, których nie można tknąć.

Innym zarzutem „GW” potwierdzającym „naciąganie sprawy” dla osiągnięcia efektów propagandowych i politycznych jest fakt, że całe śledztwo zakończyło się aktem oskarżenia dla jednej osoby – Andrzeja Kratiuka, prezesa fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”

Już samo to przecież świadczy, że śledztwo było uzasadnione, skoro prokuratorzy zdecydowali się skierować do sądu akt oskarżenia.

Nie wykluczam jednak, że później te sprawy były „skręcane” i byłoby tych oskarżonych więcej, tylko że tak się nie dzieje. Znam sporo takich spraw prowadzonych za moich czasów, które po przejęciu władzy przez PO zostały w ordynarny sposób umorzone.

Rozmawiał: Sławomir Sieradzki

[FOTO: PAP]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook