Jedynie prawda jest ciekawa


Nazywanie tego edukacją seksualną to podstęp!

12.09.2014

Naprawdę jest to programowa demoralizacja i krzywdzenie dzieci - mówi Kaja Godek.

Stefczyk.info: Toczy się dziś bardzo żywiołowa debata dotycząca edukacji seksualnej dzieci. Wszystko za sprawą obywatelskiego projektu "STOP pedofilii", który dotyczy sposobu prowadzenia "edukacji seksualnej". Czy takowa edukacja seksualna w ogóle – pani zdaniem – powinna istnieć?

Kaja Godek: Projekt nie dotyczy zakazu edukacji, projekt dotyczy zakazu demoralizacji i pochwalania i propagowania podejmowania seksu przez dzieci poniżej 15. roku życia. To jest bardzo charakterystyczne, że protesty przeciwko tej inicjatywie odbywają się pod hasłem: zabieracie nam edukację seksualną. To pokazuje, że nazywanie tych lekcji edukacją seksualną to podstęp. Tak naprawdę jest to programowa demoralizacja i krzywdzenie dzieci.

Jest pani matką, widzi pani jak się rozwijają dzieci. W jakim momencie wejście z edukacją seksualną jest sensowne i jak taka edukacja powinna przebiegać? W placówkach oświatowych takich jak szkoły?

To nie powinna być w ogóle edukacja w szkole. Jestem zdania, że szkoła powinna trzymać ręce z daleka od seksualności człowieka. Od wprowadzania w świat seksualności jest najbliższa osoba – rodzice bądź inna bliska dziecku osoba, jeśli rodziców zabraknie. Poruszanie tak wrażliwych tematów w klasie prowadzi zawsze do pozbawienia naturalnej bariery wstydliwości, która jest człowiekowi potrzebna. Seksualność to sfera, która powinna być otoczona intymnością i dobrze pojętą wstydliwością, to jest zupełnie naturalne.

Jakie mogą być konsekwencje zburzenia tej bariery, o której pani mówi?

Konsekwencje możemy zobaczyć, jak popatrzymy na kraje, które edukację seksualną wprowadziły wiele lat temu. Obserwujemy tam wzrost zainteresowania seksem, który prowadzi do wzrostu ciąż wśród nastolatek, wzrostu liczby aborcji. Jest to nabijanie kieszeni koncernom farmaceutycznym, producentom antykoncepcji i klinikom aborcyjnym, biznesowi porno i tworzenie rynku dla prostytucji.  

not. mc
[fot.sxc.hu]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook