Jedynie prawda jest ciekawa

Nazywanie tego edukacją seksualną to podstęp!

12.09.2014

Naprawdę jest to programowa demoralizacja i krzywdzenie dzieci - mówi Kaja Godek.

Stefczyk.info: Toczy się dziś bardzo żywiołowa debata dotycząca edukacji seksualnej dzieci. Wszystko za sprawą obywatelskiego projektu "STOP pedofilii", który dotyczy sposobu prowadzenia "edukacji seksualnej". Czy takowa edukacja seksualna w ogóle – pani zdaniem – powinna istnieć?

Kaja Godek: Projekt nie dotyczy zakazu edukacji, projekt dotyczy zakazu demoralizacji i pochwalania i propagowania podejmowania seksu przez dzieci poniżej 15. roku życia. To jest bardzo charakterystyczne, że protesty przeciwko tej inicjatywie odbywają się pod hasłem: zabieracie nam edukację seksualną. To pokazuje, że nazywanie tych lekcji edukacją seksualną to podstęp. Tak naprawdę jest to programowa demoralizacja i krzywdzenie dzieci.

Jest pani matką, widzi pani jak się rozwijają dzieci. W jakim momencie wejście z edukacją seksualną jest sensowne i jak taka edukacja powinna przebiegać? W placówkach oświatowych takich jak szkoły?

To nie powinna być w ogóle edukacja w szkole. Jestem zdania, że szkoła powinna trzymać ręce z daleka od seksualności człowieka. Od wprowadzania w świat seksualności jest najbliższa osoba – rodzice bądź inna bliska dziecku osoba, jeśli rodziców zabraknie. Poruszanie tak wrażliwych tematów w klasie prowadzi zawsze do pozbawienia naturalnej bariery wstydliwości, która jest człowiekowi potrzebna. Seksualność to sfera, która powinna być otoczona intymnością i dobrze pojętą wstydliwością, to jest zupełnie naturalne.

Jakie mogą być konsekwencje zburzenia tej bariery, o której pani mówi?

Konsekwencje możemy zobaczyć, jak popatrzymy na kraje, które edukację seksualną wprowadziły wiele lat temu. Obserwujemy tam wzrost zainteresowania seksem, który prowadzi do wzrostu ciąż wśród nastolatek, wzrostu liczby aborcji. Jest to nabijanie kieszeni koncernom farmaceutycznym, producentom antykoncepcji i klinikom aborcyjnym, biznesowi porno i tworzenie rynku dla prostytucji.  

not. mc
[fot.sxc.hu]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook