Jedynie prawda jest ciekawa


Natalia Niemen: Marzę o Polsce ludzi odważnych

11.02.2015

Jako obywatel, żona i matka mam dość rozmiękczania tkanki polskiej w kontekście patriotyzmu oraz ponadczasowych w moim przekonaniu wartości takich jak Bóg i rodzina - mówi Natalia Niemen w rozmowie z Gazetą Polską Codziennie.

"Jak na razie nie jestem zwolenniczką żadnej opcji politycznej, ale wspieram polityków, którzy pragną by Polska pozostała wierna odwiecznym prawom. Jestem chrześcijanką, a raczej - Chrystusowcem - wyznaje artystka. 

"Wedle Pisma Św, to nie chrzest czyni chrześcijanina, lecz bycie uczniem Chrystusa i nieustające próby naśladowania Go" - tłumaczy. 
"I w związku z tym, nie widząc na arenie politycznej innych opcji deklarujących w sposób jasny i wyrazisty potrzeby powrotu do uniwersalnych wartości" - zdecydowałam się, ze moją obecnością, łowem i muzyką wesprę pana Dudę. 

Ale zastrzega. Nie zapśpiewałam dla Dudy, ale dla ludzi.

Natalia Niemen tłumaczy też, że chciałaby żyć w Polsce w której zarówno rządzący, jak i zwykli ludzie liczyliby się z Bogiem. Gdzie państwo w mądry sposób rodziną się opiekuje i ja chroni. Gdzie nard zna swoją historię i zamiast uginać kark przed okupantem ugina go w pokorze przed Bogiem. Marzy mi się Polska ludzi odważnych, niosących żwawo i wytrwale ogień naszego słynnego ducha polskiej odwagi - podkreśla artysta. 

Mówiąc o samym kandydacie PiS Niemen mówi: Andrzej Duda wydaje mi się najlepszym kandydatem na urząd prezydenta. Brakuje nam silnych, wyrazistych i tak - staroświeckich w poglądach polityków.  Nie boję się użyswać słowa "staroświecki". Sama taka jestem - dodaje.

ansa/GPC

[fot. PAP/ Jakub Kamiński]

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook