Jedynie prawda jest ciekawa


Natalia Niemen: Marzę o Polsce ludzi odważnych

11.02.2015

Jako obywatel, żona i matka mam dość rozmiękczania tkanki polskiej w kontekście patriotyzmu oraz ponadczasowych w moim przekonaniu wartości takich jak Bóg i rodzina - mówi Natalia Niemen w rozmowie z Gazetą Polską Codziennie.

"Jak na razie nie jestem zwolenniczką żadnej opcji politycznej, ale wspieram polityków, którzy pragną by Polska pozostała wierna odwiecznym prawom. Jestem chrześcijanką, a raczej - Chrystusowcem - wyznaje artystka. 

"Wedle Pisma Św, to nie chrzest czyni chrześcijanina, lecz bycie uczniem Chrystusa i nieustające próby naśladowania Go" - tłumaczy. 
"I w związku z tym, nie widząc na arenie politycznej innych opcji deklarujących w sposób jasny i wyrazisty potrzeby powrotu do uniwersalnych wartości" - zdecydowałam się, ze moją obecnością, łowem i muzyką wesprę pana Dudę. 

Ale zastrzega. Nie zapśpiewałam dla Dudy, ale dla ludzi.

Natalia Niemen tłumaczy też, że chciałaby żyć w Polsce w której zarówno rządzący, jak i zwykli ludzie liczyliby się z Bogiem. Gdzie państwo w mądry sposób rodziną się opiekuje i ja chroni. Gdzie nard zna swoją historię i zamiast uginać kark przed okupantem ugina go w pokorze przed Bogiem. Marzy mi się Polska ludzi odważnych, niosących żwawo i wytrwale ogień naszego słynnego ducha polskiej odwagi - podkreśla artysta. 

Mówiąc o samym kandydacie PiS Niemen mówi: Andrzej Duda wydaje mi się najlepszym kandydatem na urząd prezydenta. Brakuje nam silnych, wyrazistych i tak - staroświeckich w poglądach polityków.  Nie boję się użyswać słowa "staroświecki". Sama taka jestem - dodaje.

ansa/GPC

[fot. PAP/ Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook