Jedynie prawda jest ciekawa


"Nasze poparcie stale rośnie"

10.10.2011

„Powoli kształtuje się w Polsce model dwupartyjny. Dwie największe partie uzyskały zdecydowanie lepszy wynik niż pozostałe” – mówi portalowi Stefczyk.info Andrzej Dera z PiS. Dodaje, że wyniki wyborów są katastrofą dla SLD.

Rozmówca portalu Stefczyk.info zaznacza, że startując w wyborach partie polityczne liczą na wygraną. Zastrzega, że PiS nie jest jednak zawiedziony. Wynik nie jest zły, choć nie jest zwycięstwem. Jednak proszę pamiętać, że przed czterema laty mieliśmy słabszy wynik niż obecnie. To oznacza, że poparcie dla naszej partii stale rośnie – zauważa Andrzej Dera. Przyznaje, że w jego partii dojdzie do analizy wyników wyborów oraz taktyki kampanijnej. „Jednak nastąpi to już na spokojnie, gdy emocje powyborcze opadną” – zapowiada parlamentarzysta.

W jego ocenie wynik Janusza Palikota nie jest rewelacyjny. To poparcie 10-procentowe. Udało mu się zyskać zaufanie elektoratu, ponieważ jego formacja jest świeża. Przyszłość pokaże, czy jego partia to będzie coś trwalszego, czy tylko jednosezonowa inicjatywa – tłumaczy Dera. Zaznacza, że Palikotowi pomogła mdłość SLD. Palikot lepiej wstrzelił się hasłami niż Sojusz. SLD odniosło sporą porażkę – tłumaczy poseł PiS.

Pytany o to, czy spodziewa się pełnej kadencji Sejmu, Andrzej Dera zaznacza, że zależy to od sprawności Donalda Tuska. Najbliższa kadencja ma wiele raf i niebezpiecznych miejsc. Długość kadencji zależy od tego, jak kapitan Tusk będzie sobie radził na wzburzonym morzu. Jak źle pokieruje, będziemy zmieniać załogę w trakcie – wyjaśnia portalowi Stefczyk.info Andrzej Dera.

saż

[fot. PAP/Jacek Turczyk]


Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook