Jedynie prawda jest ciekawa

"Nasze poparcie stale rośnie"

10.10.2011

„Powoli kształtuje się w Polsce model dwupartyjny. Dwie największe partie uzyskały zdecydowanie lepszy wynik niż pozostałe” – mówi portalowi Stefczyk.info Andrzej Dera z PiS. Dodaje, że wyniki wyborów są katastrofą dla SLD.

Rozmówca portalu Stefczyk.info zaznacza, że startując w wyborach partie polityczne liczą na wygraną. Zastrzega, że PiS nie jest jednak zawiedziony. Wynik nie jest zły, choć nie jest zwycięstwem. Jednak proszę pamiętać, że przed czterema laty mieliśmy słabszy wynik niż obecnie. To oznacza, że poparcie dla naszej partii stale rośnie – zauważa Andrzej Dera. Przyznaje, że w jego partii dojdzie do analizy wyników wyborów oraz taktyki kampanijnej. „Jednak nastąpi to już na spokojnie, gdy emocje powyborcze opadną” – zapowiada parlamentarzysta.

W jego ocenie wynik Janusza Palikota nie jest rewelacyjny. To poparcie 10-procentowe. Udało mu się zyskać zaufanie elektoratu, ponieważ jego formacja jest świeża. Przyszłość pokaże, czy jego partia to będzie coś trwalszego, czy tylko jednosezonowa inicjatywa – tłumaczy Dera. Zaznacza, że Palikotowi pomogła mdłość SLD. Palikot lepiej wstrzelił się hasłami niż Sojusz. SLD odniosło sporą porażkę – tłumaczy poseł PiS.

Pytany o to, czy spodziewa się pełnej kadencji Sejmu, Andrzej Dera zaznacza, że zależy to od sprawności Donalda Tuska. Najbliższa kadencja ma wiele raf i niebezpiecznych miejsc. Długość kadencji zależy od tego, jak kapitan Tusk będzie sobie radził na wzburzonym morzu. Jak źle pokieruje, będziemy zmieniać załogę w trakcie – wyjaśnia portalowi Stefczyk.info Andrzej Dera.

saż

[fot. PAP/Jacek Turczyk]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook