Jedynie prawda jest ciekawa


NASZ WYWIAD. Łaniewska: Oporniki? Kretynizm opanowuje ludzi

08.12.2015

Znana aktorka komentuje pomysł manifestacji pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

Stefczyk.info: 13 grudnia Prawo i Sprawiedliwość organizuje V Marsz Niepodległości i Solidarności. Czy weźmie Pani w nim udział?

Katarzyna Łaniewska: Jeżeli to Prawo i Sprawiedliwość organizuje, to z pewnością wezmę udział. Może nie będę maszerowała rześkim krokiem, ale pojawię się na nim.

Tego samego dnia tzw. obrońcy demokracji, czyli zwolennicy Platformy Obywatelskiej i Ryszarda Petru zbierają się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Jak Pani ocenia ten pomysł?

Zdaje sobie sprawę, że różnego rodzaju głupoty i kretynizmy opanowują ludzi. Przykładem tego jest przypinanie sobie oporników. Nie wiedzą niestety, że za opornik można było zginąć w Stanie Wojennym. W Poznaniu w 11 maja 1982 roku zginął Piotr Majchrzak, został zabity właśnie za opornik. Nie wiem kto tych ludzi do tego namawia i za jakie pieniądze. Pod domem Jaruzelskiego jakoś się nie zbierali. A ja tam bywałam w nocy. A teraz będą wystawać pod domem Kaczyńskiego? A co on takiego zrobił? Nie wiem co oni mają w mózgu. A potem będą się upominać od pana Petru-Swetru pieniędzy za wychodzenie na ulice. Bardzo mi się podobała siedemnastoosobowa manifestacja przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej w obronie demokracji. Przynieśli ze sobą konstytucję podpisaną przez Kwaśniewskiego. I bardzo dobrze, niech ją pogrzebią.

To i tak dobry wynik. Czasem pojawiają się i w trzy osoby.

Najwyraźniej nie płacą im wystarczająco. Antidotum na ten absurd zobaczyłam w Telewizji Trwam. Chodzi o wielką uroczystość Radia Maryja. Tam była Polska.

Dzięki staraniom niektórych polskich polityków, w Parlamencie Europejskim ma się odbyć debata nad łamaniem prawa w Polsce. Jak Pani ocenia ten pomysł?

To zwykłe donosicielstwo. Kiedyś gębę pokazywał ten z Biłgoraju, zdejmował Krzyż i to im wystarczało. Teraz jego miejsce zajmą eleganci w garniturach. To musi być efekt donosów i odpowiada za to jakaś partia, bo wątpię by Parlament Europejski już tak zgłupiał, że będzie się u nas doszukiwał braku demokracji. To zwykłe zastępcze bicie piany, które ma przykryć pozytywne zmiany nowego rządu. Rząd przecież opracowuje ustawy. M.in. 500 zł na dziecko, zmiany w więziennictwie, darmowe leki dla seniorów. Pojawia się też tramwajarka, której prąd wyłączyli, a teraz dzięki Tuskowi dostaje ogromną emeryturę. Trzeba to wszystko spuścić z wodą...

Widziała Pani materiał telewizji CNN, w którym opluwano Polskę?

Żeby się nie denerwować oglądam tylko Telewizję Republika i TV Trwam. Inaczej trzeba się potem spowiadać jak padną jakieś obelżywe słowa. Jestem zbyt impulsywna, by oglądać cokolwiek innego. Jeśli chodzi o telewizję, to tylko czekać aż zorganizują jakąś obronę Tomasza Lisa.

not. Tomasz Karpowicz

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook