Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

NASZ WYWIAD. Łaniewska: Oporniki? Kretynizm opanowuje ludzi

08.12.2015

Znana aktorka komentuje pomysł manifestacji pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

Stefczyk.info: 13 grudnia Prawo i Sprawiedliwość organizuje V Marsz Niepodległości i Solidarności. Czy weźmie Pani w nim udział?

Katarzyna Łaniewska: Jeżeli to Prawo i Sprawiedliwość organizuje, to z pewnością wezmę udział. Może nie będę maszerowała rześkim krokiem, ale pojawię się na nim.

Tego samego dnia tzw. obrońcy demokracji, czyli zwolennicy Platformy Obywatelskiej i Ryszarda Petru zbierają się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Jak Pani ocenia ten pomysł?

Zdaje sobie sprawę, że różnego rodzaju głupoty i kretynizmy opanowują ludzi. Przykładem tego jest przypinanie sobie oporników. Nie wiedzą niestety, że za opornik można było zginąć w Stanie Wojennym. W Poznaniu w 11 maja 1982 roku zginął Piotr Majchrzak, został zabity właśnie za opornik. Nie wiem kto tych ludzi do tego namawia i za jakie pieniądze. Pod domem Jaruzelskiego jakoś się nie zbierali. A ja tam bywałam w nocy. A teraz będą wystawać pod domem Kaczyńskiego? A co on takiego zrobił? Nie wiem co oni mają w mózgu. A potem będą się upominać od pana Petru-Swetru pieniędzy za wychodzenie na ulice. Bardzo mi się podobała siedemnastoosobowa manifestacja przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej w obronie demokracji. Przynieśli ze sobą konstytucję podpisaną przez Kwaśniewskiego. I bardzo dobrze, niech ją pogrzebią.

To i tak dobry wynik. Czasem pojawiają się i w trzy osoby.

Najwyraźniej nie płacą im wystarczająco. Antidotum na ten absurd zobaczyłam w Telewizji Trwam. Chodzi o wielką uroczystość Radia Maryja. Tam była Polska.

Dzięki staraniom niektórych polskich polityków, w Parlamencie Europejskim ma się odbyć debata nad łamaniem prawa w Polsce. Jak Pani ocenia ten pomysł?

To zwykłe donosicielstwo. Kiedyś gębę pokazywał ten z Biłgoraju, zdejmował Krzyż i to im wystarczało. Teraz jego miejsce zajmą eleganci w garniturach. To musi być efekt donosów i odpowiada za to jakaś partia, bo wątpię by Parlament Europejski już tak zgłupiał, że będzie się u nas doszukiwał braku demokracji. To zwykłe zastępcze bicie piany, które ma przykryć pozytywne zmiany nowego rządu. Rząd przecież opracowuje ustawy. M.in. 500 zł na dziecko, zmiany w więziennictwie, darmowe leki dla seniorów. Pojawia się też tramwajarka, której prąd wyłączyli, a teraz dzięki Tuskowi dostaje ogromną emeryturę. Trzeba to wszystko spuścić z wodą...

Widziała Pani materiał telewizji CNN, w którym opluwano Polskę?

Żeby się nie denerwować oglądam tylko Telewizję Republika i TV Trwam. Inaczej trzeba się potem spowiadać jak padną jakieś obelżywe słowa. Jestem zbyt impulsywna, by oglądać cokolwiek innego. Jeśli chodzi o telewizję, to tylko czekać aż zorganizują jakąś obronę Tomasza Lisa.

not. Tomasz Karpowicz

Warto poczytać

 1. 75ad6489e98245dbb3997b4a2e579654stff 21.10.2016

  Ziemiec podsumowuje rządy PiS

  „Nie wolno padać przez rządzącymi na kolana, należy oceniać ich bez uprzedzeń”.

 2. gadowskikomorsteg 21.10.2016

  Gadowski: Gdzie jest Komorowski ws. Caracali?

  „Jak świat światem, banderowiec nie będzie Polakowi bratem”.

 3. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 4. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 5. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 6. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 7. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 8. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook