Jedynie prawda jest ciekawa


NASZ WYWIAD. Łaniewska: Oporniki? Kretynizm opanowuje ludzi

08.12.2015

Znana aktorka komentuje pomysł manifestacji pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

Stefczyk.info: 13 grudnia Prawo i Sprawiedliwość organizuje V Marsz Niepodległości i Solidarności. Czy weźmie Pani w nim udział?

Katarzyna Łaniewska: Jeżeli to Prawo i Sprawiedliwość organizuje, to z pewnością wezmę udział. Może nie będę maszerowała rześkim krokiem, ale pojawię się na nim.

Tego samego dnia tzw. obrońcy demokracji, czyli zwolennicy Platformy Obywatelskiej i Ryszarda Petru zbierają się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Jak Pani ocenia ten pomysł?

Zdaje sobie sprawę, że różnego rodzaju głupoty i kretynizmy opanowują ludzi. Przykładem tego jest przypinanie sobie oporników. Nie wiedzą niestety, że za opornik można było zginąć w Stanie Wojennym. W Poznaniu w 11 maja 1982 roku zginął Piotr Majchrzak, został zabity właśnie za opornik. Nie wiem kto tych ludzi do tego namawia i za jakie pieniądze. Pod domem Jaruzelskiego jakoś się nie zbierali. A ja tam bywałam w nocy. A teraz będą wystawać pod domem Kaczyńskiego? A co on takiego zrobił? Nie wiem co oni mają w mózgu. A potem będą się upominać od pana Petru-Swetru pieniędzy za wychodzenie na ulice. Bardzo mi się podobała siedemnastoosobowa manifestacja przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej w obronie demokracji. Przynieśli ze sobą konstytucję podpisaną przez Kwaśniewskiego. I bardzo dobrze, niech ją pogrzebią.

To i tak dobry wynik. Czasem pojawiają się i w trzy osoby.

Najwyraźniej nie płacą im wystarczająco. Antidotum na ten absurd zobaczyłam w Telewizji Trwam. Chodzi o wielką uroczystość Radia Maryja. Tam była Polska.

Dzięki staraniom niektórych polskich polityków, w Parlamencie Europejskim ma się odbyć debata nad łamaniem prawa w Polsce. Jak Pani ocenia ten pomysł?

To zwykłe donosicielstwo. Kiedyś gębę pokazywał ten z Biłgoraju, zdejmował Krzyż i to im wystarczało. Teraz jego miejsce zajmą eleganci w garniturach. To musi być efekt donosów i odpowiada za to jakaś partia, bo wątpię by Parlament Europejski już tak zgłupiał, że będzie się u nas doszukiwał braku demokracji. To zwykłe zastępcze bicie piany, które ma przykryć pozytywne zmiany nowego rządu. Rząd przecież opracowuje ustawy. M.in. 500 zł na dziecko, zmiany w więziennictwie, darmowe leki dla seniorów. Pojawia się też tramwajarka, której prąd wyłączyli, a teraz dzięki Tuskowi dostaje ogromną emeryturę. Trzeba to wszystko spuścić z wodą...

Widziała Pani materiał telewizji CNN, w którym opluwano Polskę?

Żeby się nie denerwować oglądam tylko Telewizję Republika i TV Trwam. Inaczej trzeba się potem spowiadać jak padną jakieś obelżywe słowa. Jestem zbyt impulsywna, by oglądać cokolwiek innego. Jeśli chodzi o telewizję, to tylko czekać aż zorganizują jakąś obronę Tomasza Lisa.

not. Tomasz Karpowicz

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook