Jedynie prawda jest ciekawa

Narbutt we "wSieci": Kalina Schetyna wychodzi z cienia

12.05.2017

Grzegorz Schetyna z czasem przykłada coraz więcej uwagi do swojego wizerunku. Gdy stało się jasne, że publiczne wystąpienia i zaangażowanie w demonstracje nie przynoszą zamierzonego skutku postanowił pójść o krok dalej. Jeszcze do niedawna mało kto słyszał o żonie Schetyny, ale wiele wskazuje na to, że coraz częściej będzie się ona pokazywała publicznie.

Maja Narbutt w swoim artykule na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” przybliża czytelnikom sylwetkę Kaliny Rowińskiej-Schetyny, która wcześniej pozostawała raczej w cieniu.

"Wywiad z Kaliną Rowińską dla magazynu „Viva!” – a właściwie wywiad potrójny, bo także z Grzegorzem Schetyną i ich córką – to jedyny raz, gdy wypowiedziała się publicznie. Moment udzielenia wywiadu był nieprzypadkowy. Kiedy Schetyna został wicepremierem w rządzie PO, specjaliści od pijaru uznali, że przyszła pora na ocieplenie jego wizerunku". 

Wydaje się, że właśnie nadchodzi kolejny moment, kiedy przewodniczącemu PO przyda się pokazanie wyborcom ludzkiej twarzy. Niedawny wzrost poparcia dla jego partii był dobrym sygnałem dla sztabu specjalistów, że czas zacząć pracę. Czy jednak obecność Kaliny Schetyny u boku męża będzie miała pozytywny efekt?

"Jeśli znany z bezwzględności wobec przeciwników i niedawnych przyjaciół Grzegorz Schetyna, któremu nadano przydomek „Zniszczę Cię”, jest, jak przyznaje jego żona, łagodniejszy i bardziej skłonny do wybaczania niż ona, to jej portret psychologiczny rysuje się rzeczywiście interesująco. (…) To powszechna opinia: Kalina Rowińska-Schetyna jest bardziej bezwzględna niż mąż. Mówią tak zarówno ci, którzy znają ją dobrze i od dawna, jak i ci, którzy zetknęli się z nią choćby tylko raz".

Tym niemniej, wszystko wskazuje na to, że związek Schetynów jest udany i bezkonfliktowy.

Role są jednak precyzyjnie podzielone. Jeśli założymy, że Schetynę interesuje władza i pieniądze – co przecież interesuje wielu polityków, choć może nie każdego w takim stopniu – to jego żona skoncentrowała się właśnie na zarabianiu dla nich obojga pieniędzy.

Zatem to Kalina Schetyna jest główną odpowiedzialną za finanse w małżeństwie. Czym się zajmuje? To temat dość drażliwy i niechętnie podejmowany zarówno przez polityków jak i dziennikarzy. Okazuje się, że im więcej ktoś wie na temat interesów Kaliny Schetyny, tym mniej ma ochotę o nich opowiadać.

"W kręgu polityków Platformy mówi się, że działalność biznesowa Kaliny Schetyny to bomba, która może jeszcze wybuchnąć. Lepiej rozbroić ją już teraz, a nie tuż przed wyborami parlamentarnymi" - mówi jeden z byłych prominentnych polityków PO, który do Schetyny nie czuje specjalnej sympatii.

Więcej na temat roli żony Grzegorza Schetyny w nowym numerze tygodnika „wSieci”. W sprzedaży już od 8 maja, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook