Jedynie prawda jest ciekawa


Narbutt we "wSieci": Kalina Schetyna wychodzi z cienia

12.05.2017

Grzegorz Schetyna z czasem przykłada coraz więcej uwagi do swojego wizerunku. Gdy stało się jasne, że publiczne wystąpienia i zaangażowanie w demonstracje nie przynoszą zamierzonego skutku postanowił pójść o krok dalej. Jeszcze do niedawna mało kto słyszał o żonie Schetyny, ale wiele wskazuje na to, że coraz częściej będzie się ona pokazywała publicznie.

Maja Narbutt w swoim artykule na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” przybliża czytelnikom sylwetkę Kaliny Rowińskiej-Schetyny, która wcześniej pozostawała raczej w cieniu.

"Wywiad z Kaliną Rowińską dla magazynu „Viva!” – a właściwie wywiad potrójny, bo także z Grzegorzem Schetyną i ich córką – to jedyny raz, gdy wypowiedziała się publicznie. Moment udzielenia wywiadu był nieprzypadkowy. Kiedy Schetyna został wicepremierem w rządzie PO, specjaliści od pijaru uznali, że przyszła pora na ocieplenie jego wizerunku". 

Wydaje się, że właśnie nadchodzi kolejny moment, kiedy przewodniczącemu PO przyda się pokazanie wyborcom ludzkiej twarzy. Niedawny wzrost poparcia dla jego partii był dobrym sygnałem dla sztabu specjalistów, że czas zacząć pracę. Czy jednak obecność Kaliny Schetyny u boku męża będzie miała pozytywny efekt?

"Jeśli znany z bezwzględności wobec przeciwników i niedawnych przyjaciół Grzegorz Schetyna, któremu nadano przydomek „Zniszczę Cię”, jest, jak przyznaje jego żona, łagodniejszy i bardziej skłonny do wybaczania niż ona, to jej portret psychologiczny rysuje się rzeczywiście interesująco. (…) To powszechna opinia: Kalina Rowińska-Schetyna jest bardziej bezwzględna niż mąż. Mówią tak zarówno ci, którzy znają ją dobrze i od dawna, jak i ci, którzy zetknęli się z nią choćby tylko raz".

Tym niemniej, wszystko wskazuje na to, że związek Schetynów jest udany i bezkonfliktowy.

Role są jednak precyzyjnie podzielone. Jeśli założymy, że Schetynę interesuje władza i pieniądze – co przecież interesuje wielu polityków, choć może nie każdego w takim stopniu – to jego żona skoncentrowała się właśnie na zarabianiu dla nich obojga pieniędzy.

Zatem to Kalina Schetyna jest główną odpowiedzialną za finanse w małżeństwie. Czym się zajmuje? To temat dość drażliwy i niechętnie podejmowany zarówno przez polityków jak i dziennikarzy. Okazuje się, że im więcej ktoś wie na temat interesów Kaliny Schetyny, tym mniej ma ochotę o nich opowiadać.

"W kręgu polityków Platformy mówi się, że działalność biznesowa Kaliny Schetyny to bomba, która może jeszcze wybuchnąć. Lepiej rozbroić ją już teraz, a nie tuż przed wyborami parlamentarnymi" - mówi jeden z byłych prominentnych polityków PO, który do Schetyny nie czuje specjalnej sympatii.

Więcej na temat roli żony Grzegorza Schetyny w nowym numerze tygodnika „wSieci”. W sprzedaży już od 8 maja, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook