Jedynie prawda jest ciekawa


Narbutt we "wSieci": Kalina Schetyna wychodzi z cienia

12.05.2017

Grzegorz Schetyna z czasem przykłada coraz więcej uwagi do swojego wizerunku. Gdy stało się jasne, że publiczne wystąpienia i zaangażowanie w demonstracje nie przynoszą zamierzonego skutku postanowił pójść o krok dalej. Jeszcze do niedawna mało kto słyszał o żonie Schetyny, ale wiele wskazuje na to, że coraz częściej będzie się ona pokazywała publicznie.

Maja Narbutt w swoim artykule na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” przybliża czytelnikom sylwetkę Kaliny Rowińskiej-Schetyny, która wcześniej pozostawała raczej w cieniu.

"Wywiad z Kaliną Rowińską dla magazynu „Viva!” – a właściwie wywiad potrójny, bo także z Grzegorzem Schetyną i ich córką – to jedyny raz, gdy wypowiedziała się publicznie. Moment udzielenia wywiadu był nieprzypadkowy. Kiedy Schetyna został wicepremierem w rządzie PO, specjaliści od pijaru uznali, że przyszła pora na ocieplenie jego wizerunku". 

Wydaje się, że właśnie nadchodzi kolejny moment, kiedy przewodniczącemu PO przyda się pokazanie wyborcom ludzkiej twarzy. Niedawny wzrost poparcia dla jego partii był dobrym sygnałem dla sztabu specjalistów, że czas zacząć pracę. Czy jednak obecność Kaliny Schetyny u boku męża będzie miała pozytywny efekt?

"Jeśli znany z bezwzględności wobec przeciwników i niedawnych przyjaciół Grzegorz Schetyna, któremu nadano przydomek „Zniszczę Cię”, jest, jak przyznaje jego żona, łagodniejszy i bardziej skłonny do wybaczania niż ona, to jej portret psychologiczny rysuje się rzeczywiście interesująco. (…) To powszechna opinia: Kalina Rowińska-Schetyna jest bardziej bezwzględna niż mąż. Mówią tak zarówno ci, którzy znają ją dobrze i od dawna, jak i ci, którzy zetknęli się z nią choćby tylko raz".

Tym niemniej, wszystko wskazuje na to, że związek Schetynów jest udany i bezkonfliktowy.

Role są jednak precyzyjnie podzielone. Jeśli założymy, że Schetynę interesuje władza i pieniądze – co przecież interesuje wielu polityków, choć może nie każdego w takim stopniu – to jego żona skoncentrowała się właśnie na zarabianiu dla nich obojga pieniędzy.

Zatem to Kalina Schetyna jest główną odpowiedzialną za finanse w małżeństwie. Czym się zajmuje? To temat dość drażliwy i niechętnie podejmowany zarówno przez polityków jak i dziennikarzy. Okazuje się, że im więcej ktoś wie na temat interesów Kaliny Schetyny, tym mniej ma ochotę o nich opowiadać.

"W kręgu polityków Platformy mówi się, że działalność biznesowa Kaliny Schetyny to bomba, która może jeszcze wybuchnąć. Lepiej rozbroić ją już teraz, a nie tuż przed wyborami parlamentarnymi" - mówi jeden z byłych prominentnych polityków PO, który do Schetyny nie czuje specjalnej sympatii.

Więcej na temat roli żony Grzegorza Schetyny w nowym numerze tygodnika „wSieci”. W sprzedaży już od 8 maja, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook