Jedynie prawda jest ciekawa


Narasta nienawiść do katolików. Rośnie liczba ataków na księży w Polsce

29.05.2018
1270kosciolkatolk
Narasta nienawiść do katolików. Rośnie liczba ataków na księży w Polsce

Zatrważający raport „Rzeczpospolitej” – według doniesień dziennika, w Polsce coraz częściej dochodzi do przypadków obrazy uczuć religijnych katolików i aktów przemocy wobec księży. Propaganda różnej maści „Palikotów” zrobiła swoje?

Według podanych przez „Rz” danych organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego oraz Instytutu Ordo Iuris, tylko w latach 2012–2014, w aż 12 proc. polskich parafii księża padli ofiarą agresji, głównie słownej, ale nie brakuje też przypadków ataków fizycznych. Dodatkowo w aż 9 proc. parafii dokonano profanacji.

– Powodem jest nasilenie lewicowych ideologii, zwalczających rodzinę i chrześcijańskie korzenie Europy – mówi w rozmowie z „Rz” Karina Walinowicz z instytutu Ordo Iuris. – W niektórych krajach zachodnich nie można już nazywać aborcji zabójstwem. Choć ta teza jest uzasadniona naukowo, zaczyna uchodzić za motywowaną religijnie – zauważa.

Niestety wystarczy pobieżna obserwacja ulicy czy lektura mediów, by stwierdzić, że informacje te nie są wyssane z palca. Wszyscy pamiętamy kampanię nienawiści spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu, krzyże układane z puszek i "polityka" z gumowym penisem, który na każdym kroku szydził z uczuć religijnych Polaków. Co chwilę słyszmy o kolejnych prowokacjach  serwowanych nam przez artystów pokroju Nergala czy autorów spektaklu „Klątwa”, a na antenie ogólnopolskich mediów możemy oglądać wystąpienia osób pokroju Krzysztofa Pieczyński, który jawnie szydzi z wartości tak ważnych dla milionów. Nie sposób odnieść wrażenia, że najbardziej zagrażają nam nie "obcy", wyznawcy innych religii, jak wielu próbuje to tłumaczyć, a nasi rodzimi celebryci i obyczajowi rewolucjoniści.


peef, fot. Pixabay/Senlay


Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook