Jedynie prawda jest ciekawa


Należy natychmiast zdelegalizować Komitet Obrony Demokracji!

06.09.2017

Komitet Obrony Demokracji, stowarzyszenie które zaistniało w życiu publicznym dzięki organizacji antyrządowych protestów, złożył wniosek do UM Krakowa o rozwiązanie Obozu Narodowo Radykalnego.

W uzasadnieniu wniosku autorzy podkreślają, że w ich odbiorze "polski ruch narodowo-radykalny pogardza państwem polskim i polskim społeczeństwem w obecnym kształcie" i "pogardza formami prawnymi, które prawo tego państwa ustanawia".

"Jesteśmy przekonani, że przyjęcie przez niego kostiumu stowarzyszenia, a właściwie wielu lokalnych stowarzyszeń, jest fałszem i przykrywką dla jego rzeczywistych lecz niejawnych struktur organizacyjnych" - piszą. Według KOD "ma to na celu utrudnienie jego delegalizacji". "Nie możemy jednak pozostać bierni wobec zagrożeń, jakie ze sobą niesie faszyzacja życia publicznego" - podkreślono.

Nie wiem jak to jest z ONR-em, bo w żaden sposób mi nie przeszkadza i nie przeszkadzał, wielokrotnie pisałem w przeszłości o jego historycznych zasługach, kłamliwej legendzie antysemityzmu i walce przedstawicieli obozu narodowo radykalnego z nazizmem i komunizmem w Polsce.

Dość wspomnieć w tym miejscu Jana Mosdorfa, historycznego przywódcę Obozu Narodowo-Radykalnego, więźnia i ofiarę niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, który zginął zadenuncjowany przez jednego współwięźniów za to, że pomagał Żydom w obozie. Dość wspomnieć majora Stanisława Ostwind-Zuzgę, który był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych i jedynym dowódcą pochodzenia żydowskiego w polskiej konspiracji o tak wysokiej randze.

Jeśli dziś ktokolwiek domaga się rozwiązania stowarzyszenia czy organizacji dlatego, że ta "pogardza formami prawnymi, które prawo tego państwa ustanawia", to powinien w trybie natychmiastowym wystąpić do władz o delegalizację KOD-u. Przecież to właśnie KOD kwestionuje od samego początku wynik legalnych wyborów politycznych i prowadzi szeroko zakrojoną walkę z demokratycznie wybranym rządem w Polsce.

W trybie pilnym domagam się więc od władz naszego państwa delegalizacji tej szkodliwej organizacji. Nie z powodu chęci rewanżu za podobny wniosek złożony przez członków KOD-u. Powoduje mną troska o porządek prawny w mojej Ojczyźnie i coraz większa buta członków stowarzyszenia, którego jedynym celem jest walka z tym jak jest o to, żeby "było tak, jak było".
 
Nie mogę pozostać bierny wobec zagrożeń, jakie niesie ze sobą KOD-omizacja życia publicznego.

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 2. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 3. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook