Jedynie prawda jest ciekawa


Należy natychmiast zdelegalizować Komitet Obrony Demokracji!

06.09.2017

Komitet Obrony Demokracji, stowarzyszenie które zaistniało w życiu publicznym dzięki organizacji antyrządowych protestów, złożył wniosek do UM Krakowa o rozwiązanie Obozu Narodowo Radykalnego.

W uzasadnieniu wniosku autorzy podkreślają, że w ich odbiorze "polski ruch narodowo-radykalny pogardza państwem polskim i polskim społeczeństwem w obecnym kształcie" i "pogardza formami prawnymi, które prawo tego państwa ustanawia".

"Jesteśmy przekonani, że przyjęcie przez niego kostiumu stowarzyszenia, a właściwie wielu lokalnych stowarzyszeń, jest fałszem i przykrywką dla jego rzeczywistych lecz niejawnych struktur organizacyjnych" - piszą. Według KOD "ma to na celu utrudnienie jego delegalizacji". "Nie możemy jednak pozostać bierni wobec zagrożeń, jakie ze sobą niesie faszyzacja życia publicznego" - podkreślono.

Nie wiem jak to jest z ONR-em, bo w żaden sposób mi nie przeszkadza i nie przeszkadzał, wielokrotnie pisałem w przeszłości o jego historycznych zasługach, kłamliwej legendzie antysemityzmu i walce przedstawicieli obozu narodowo radykalnego z nazizmem i komunizmem w Polsce.

Dość wspomnieć w tym miejscu Jana Mosdorfa, historycznego przywódcę Obozu Narodowo-Radykalnego, więźnia i ofiarę niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, który zginął zadenuncjowany przez jednego współwięźniów za to, że pomagał Żydom w obozie. Dość wspomnieć majora Stanisława Ostwind-Zuzgę, który był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych i jedynym dowódcą pochodzenia żydowskiego w polskiej konspiracji o tak wysokiej randze.

Jeśli dziś ktokolwiek domaga się rozwiązania stowarzyszenia czy organizacji dlatego, że ta "pogardza formami prawnymi, które prawo tego państwa ustanawia", to powinien w trybie natychmiastowym wystąpić do władz o delegalizację KOD-u. Przecież to właśnie KOD kwestionuje od samego początku wynik legalnych wyborów politycznych i prowadzi szeroko zakrojoną walkę z demokratycznie wybranym rządem w Polsce.

W trybie pilnym domagam się więc od władz naszego państwa delegalizacji tej szkodliwej organizacji. Nie z powodu chęci rewanżu za podobny wniosek złożony przez członków KOD-u. Powoduje mną troska o porządek prawny w mojej Ojczyźnie i coraz większa buta członków stowarzyszenia, którego jedynym celem jest walka z tym jak jest o to, żeby "było tak, jak było".
 
Nie mogę pozostać bierny wobec zagrożeń, jakie niesie ze sobą KOD-omizacja życia publicznego.

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook