Jedynie prawda jest ciekawa


Nalaskowski we „wSieci”: Mieliśmy już kontrole Niemców

16.01.2016

Prof. Aleksander Nalaskowski krytykuje w swoim felietonie dla tygodnika „wSieci” wypowiedzi europejskich polityków o sytuacji w Polsce.

„W swoim czasie, po zwycięstwie Andrzeja Dudy, napisałem w tym miejscu, że to tylko mecz, a liga dopiero się rozpocznie. I się rozpoczęła. Przebiega niemal dokładnie tak, jak w „Piłkarskim pokerze" Janusza Zaorskiego” - przypomina autor tekstu „Lekcja niemieckiego”.

„Bo nie wyobrażam sobie, aby nad dumną Polską łebskich Piastów, walecznych Jagiellonów, Polską Sobieskiego, „Hubala”, Pileckiego, Polską AK i Żegoty, Polską Wyszyńskiego i Wojtyły „pochylały się” jakieś bezideowe, pozbawione tożsamości pań­stwa jakiegoś wymyślonego europarlamentu i próbowały nam tu urządzać niemiecką kontrolę. Wszak takie kontrole i bratnią pomoc już ze strony Niemców mieliśmy. Nazywały się Hakata, zabory, Auschwitz, Poczta Polska w Gdańsku, Westerplatte, Dzieci Zamojszczyzny. Wprawa zachodnich sąsiadów w kontrolowaniu naszego kraju to ponad tysiąc lat historii. Teraz mogą się nad nami pochylać, ale w głębokim ukłonie” - zaznacza prof. Nalaskowski.

„Zapraszanie europarlamentu, a w szczególności Niemców, do oceniania sytuacji w Polsce jest jak prośba o wymierzenie nam siarczystego policzka albo kopniaka podkutym wojskowym butem. A głównym odźwiernym dla zapraszanych rewizorów okazuje się właśnie historyk Grzegorz Schetyna, który nareszcie doczekał się swoich pięciu minut przy mikrofonie. Ten sponiewierany malec, wieczny drugoligowiec postanawia poprosić o bratnią pomoc sąsiadów z Zachodu. Bo jest teraz ważny, chociaż prawie nikt tego nie docenia” - pisze felietonista „wSieci”.

„Sam pomysł kontrolowania suwerennego państwa, w którym władzę objęli ludzie w wyniku demokratycznych i uczciwych wyborów, jest jednym z elementów upodlenia Polski, walki o niewyrywanie jej z niemiecko-rosyjskiej dominacji, neutralizacji na polu międzynarodowym” - tłumaczy Nalaskowski.

Cały felieton prof. Aleksandra Nalaskowskiego w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 11 stycznia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook