Jedynie prawda jest ciekawa


Nalaskowski w "wSieci": Bieganie? "To rodzaj ideowej przemocy"

06.08.2016

„Jeden z moich znajomych, znakomity i bardzo wykształcony humanista, mógł być wzorem zdrowego trybu życia. Odżywiał się z dużą ostrożnością. Unikał cholesterolu, kofeiny i teiny. Nie palił. Alkohol traktował z najwyższą nieufnością” - pisze w tygodniku w „wSieci” Aleksander Nalaskowski, odnosząc się do obecnego trendu na "fit życie".

Nalaskowski podaje przykład swojego przyjaciela prowadzącego bardzo zdrowy tryb życia, który jednak dość młodo zmarł.

„Miał nieco powyżej sześćdziesiątki, gdy usiadł na schodach i umarł. Tak po prostu. Od razu umarł. Nikt nie wiedział dlaczego i nikt nie rozumiał, jak to było możliwe. Przecież tak zdrowo się prowadził, rzec by można — wzorcowo, tyle wysiłku włożył w wieczność, w życie, nad którego upływem można zapanować. A jednak umarł” - czytamy.

Felietonista podkreśla wszechobecną modę „na życie wieczne”.

„Co rusz zza szyb auta obserwuję rowerzystów w wymyślnych strojach (mniemam, że markowych i kosztownych), biegaczy w specjalnych butach i legginsach. Wszyscy chcą żyć wiecznie. Nikt nie chce być stary, nikt nie chce być niesprawny” - pisze, dodając:

„Tymczasem mój prywatny ekspert od sportu rekreacyjnego, prof. Piotr Błajet, z naciskiem powtarza, że takie rowerowo-biegowe hopsanki w pewnym wieku niszczą stawy i są przeciw skuteczne. Mówi, że najlepszą formą ruchu jest marsz, ewentualnie spacer, bo to ruch naturalny. Nie wiadomo, czy ten ruch przedłuża życie (nikt tego nie zbadał), ale wiadomo, że radykalnie go nie skraca. Nie jest dla ciała wyzwaniem ekstremalnym ani traumatycznym”

Nalaskowski w swoim felietonie wskazuje na inne źródło wiecznego życia.

„Gdy patrzę na tych wszystkich biegaczy (mężczyźni z kucykami, kobiety z opaskami na czole), myślę sobie, że źle zainwestowali. Bo to modlitwa przedłuża życie, a nie tuptanie po ścieżkach. I nie da się powalczyć o życie wieczne bez westchnienia do Tego, Który Jest. Nie ma takich trampek, które powiodą do wieczności, nawet takich koszulek nie ma. Jedynym trenerem jest Bóg i On ostatecznie zdecyduje, czy długo jeszcze będziesz tworzył iluzję, biegnąc do „wieczności” czy usiądziesz na jakichś schodach i nigdy już nie wstaniesz” - pisze felietonista.

W jego opinii wszelkim sportowym imprezom „towarzyszy ideologia z gruntu lewacka”

„To rodzaj ideowej przemocy. Musimy, MUSIMY pokochać rowerzystów, bo nie mamy innego wyjścia. Bo lewactwo musi się zawsze kimś opiekować, otaczać „opieką” tych, którym wmówi, że sami nie dadzą rady” - pisze Nalaskowski. 

kk

wSieci312016

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook