Jedynie prawda jest ciekawa


Nalaskowski: "Czego ci, cymbale, nie wolno powiedzieć?"

05.02.2016

Jakiej jeszcze chcecie demokracji?! Wspólnych żon, kołchozów, hipisowskich komun, kibuców? Czego wam dzisiaj brakuje? W demokratycznych i uczciwych wyborach możecie wybierać każdego hochsztaplera. Wystarczy krzyżyk na kartce do głosowania — pisze prof. Aleksander Nalaskowski w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, zastanawiając się o co chodzi „obrońcom demokracji”.

- Patrzę na to wszystko z ogromnym zdziwieniem, właściwie z niezrozumieniem. Na zapleczu dużego sklepu leżą na ziemi polskie flagi, tablice z karykaturami Kaczyńskiego, hasła „Wolności słowa!”, „Chcemy demokracji” i prymitywnie sklecone transparenty z napisem „KOD”. Przychodzą ludzie, starsi, przepraszam, o wyglądzie dawnych aparatczyków, niektórych rozpoznaję i się kłaniam, przebierają w wyłożonych rekwizytach jak w choinkach przed Bożym Narodzeniem. Uzbrajają się w symbole (do końca nie wiem czego), jacyś funkcyjni ubierają jaskrawe kamizelki z napisem „straż KOD”, chociaż nikt nikogo nie atakuje, odzywają się kibicowskie wuwuzele i zaczyna się marsz w obronie wolności słowa i demokracji.Marsz jakby w obronie Grenlandii, której nikt nie atakuje, której nikt nie chce zaanektować — pisze prof. Nalaskowski.

- Nikt ich nie rozgania, nie czyni obstrukcji, stoją i krzyczą, co chcą, zupełnie bezkarnie. Obrażają premier, prezydenta, skandując hasła bliskie wyzwiskom. Włos im z głowy nie spadł. Rozeszli się, gdy już zmarzli, porzuciwszy na ziemi zrobione z kartonów transparenty — dodaje publicysta „wSieci” pytając czy właśnie tak wygląda zagrożenie demokracji i swobody zgromadzeń?

- Czy tak wyglądają restrykcje wobec inaczej myślących? Wszak te same prawa mają cykliści blokujący arterie miast, sodomici otuleni parami w tęczowe flagi i każdy, kto chce się zaprezentować ulicznie. Gdzie jest to ograniczenie demokracji, to niszczenie praw? — pyta prof. Nalaskowski, zastanawiając się, z jakiego powodu „obrońcy demokracji czują się zagrożeni” i o jaką „zagrożoną wolność słowa” mają na myśli.

- Zapytam dosadnie: a czego ci, cymbale, nie wolno powiedzieć? Już nawet kiepsko „pipaniem” zagłuszającym wulgaryzmy. Dziennikarz poczytnego jeszcze pisma nawołuje do… buntu w wojsku. Wolność słowa, wolność nieograniczona nawet kaftanem bezpieczeństwa. Wedle wszelkich słowników to dywersyjny sabotaż, ale u nas wciąż wolność słowa. Po prostu wolno namawiać żołnierzy, aby odmawiali wykonywania rozkazów i strzelali do swoich. Czyż to nie apogeum słownej wolności? A profesor etyki zachęcający do kazirodztwa? Był jakiś wyrok, jakieś konsekwencje? Tak naprawdę żadnych. Ot, wolność słowa. A Pieczyński wylewający kubeł pomyj na Kościół w roku jego jubileuszu — czyż nie syci się do upojenia wolnością wypowiedzi? — pisze Nalaskowski, wskazując że manifestacje KOD są najlepszym przykładem pokazującym jak na dłoni, że ci, którzy najgłośniej krzyczą o zamachu na wolność słowa, najbardziej brutalnie obrażają najwyższe władze.

Cały tekst prof. Aleksandra Nalaskowskiego w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 1 lutego br., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook