Jedynie prawda jest ciekawa


Najnowszy numer "Sieci" wciąż bez "W"

17.03.2013

Mimo braku "W" w tytule, tygodnik wciąż z silnym gronem redakcyjnym i interesującymi artykułami z dziedziny polityki, kultury, historii i sportu. Temat numeru – Franciszek, papież na nowe czasy.

Czy biskup Rzymu dostrzeże Polskę, pyta we wstępniaku „Sieci” redaktor naczelny tygodnika Jacek Karnowski. „Miejmy jednak nadzieję, że właśnie to, iż nie jest Europejczykiem, pozwoli dostrzec mu wyjątkową żywotność polskiego Kościoła” – dodaje. Perspektywy nowego pontyfikatu analizuje także Grzegorz Górny w artykule Franciszek – nowy papież na nowe czasy, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas w analizie geopolityki Kościoła, a także Milena Kindziuk analizując sylwetkę nowego papieża.

W nowym numerze „Sieci” także rozmowa Michała i Jacka Karnowskich z profesor Grażyną Ancyparowicz – ekonomistką, która kondycję państwa polskiego podsumowuje krótko - Polska gospodarka jest jak lokomotywa opanowana przez zbieraczy złomu. Za chwilę wszystko przestanie działać i staniemy – mówi.

W numerze także – Stanisław Janecki o republice szczawiowej, Witold Gadowski prognozujący nadciągającej politycznej burzy oraz Piotr Zaremba opisujący sylwetkę „ostatniego zausznika Donalda Tuska” – Pawła Grasia.

Ponadto w numerze: Robert Mazurek w rozmowie z aktorem młodego pokolenia, Antonim Królikowskim, Krzysztof Feusette – „Ludzie stuki mają dosyć rządów Platformy. Mnożą się listy, protesty, apele”; Marcin Flint o Davidzie Bowie, Wojciech Lada o literaturze i Kamila Łapicka o teatrze. O sporcie, ale też samoocenie Polaków i poczuciu dumy narodowej Cezary Kowalski rozmawia z piłkarzem reprezentacji Polski i Borussi Dortmund, Robertem Lewandowskim.

„Sieci” uzupełniają stałe komentarze – Roberta Mazurka i Igora Zaleskiego, Doroty Łosiewicz, Wiktora Świetlika, Jerzego Jachowicza, Andrzeja Zybertowicza oraz Janusza Rewińskiego, a także rysunki Michała Korsuna, Andrzeja Krauze, Rafała Zawistowskiego oraz Bartosza Sztybora i Marka Oleksickiego.

Nowe „Sieci” – tygodnik młodej Polski, odważny w swojej walce o Wolność – wolność słowa i mediów,  już w najbliższy poniedziałek w kioskach w cenie 3,90 zł i o objętości 100 stron.


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook