Jedynie prawda jest ciekawa


Najnowszy numer "Sieci" wciąż bez "W"

17.03.2013

Mimo braku "W" w tytule, tygodnik wciąż z silnym gronem redakcyjnym i interesującymi artykułami z dziedziny polityki, kultury, historii i sportu. Temat numeru – Franciszek, papież na nowe czasy.

Czy biskup Rzymu dostrzeże Polskę, pyta we wstępniaku „Sieci” redaktor naczelny tygodnika Jacek Karnowski. „Miejmy jednak nadzieję, że właśnie to, iż nie jest Europejczykiem, pozwoli dostrzec mu wyjątkową żywotność polskiego Kościoła” – dodaje. Perspektywy nowego pontyfikatu analizuje także Grzegorz Górny w artykule Franciszek – nowy papież na nowe czasy, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas w analizie geopolityki Kościoła, a także Milena Kindziuk analizując sylwetkę nowego papieża.

W nowym numerze „Sieci” także rozmowa Michała i Jacka Karnowskich z profesor Grażyną Ancyparowicz – ekonomistką, która kondycję państwa polskiego podsumowuje krótko - Polska gospodarka jest jak lokomotywa opanowana przez zbieraczy złomu. Za chwilę wszystko przestanie działać i staniemy – mówi.

W numerze także – Stanisław Janecki o republice szczawiowej, Witold Gadowski prognozujący nadciągającej politycznej burzy oraz Piotr Zaremba opisujący sylwetkę „ostatniego zausznika Donalda Tuska” – Pawła Grasia.

Ponadto w numerze: Robert Mazurek w rozmowie z aktorem młodego pokolenia, Antonim Królikowskim, Krzysztof Feusette – „Ludzie stuki mają dosyć rządów Platformy. Mnożą się listy, protesty, apele”; Marcin Flint o Davidzie Bowie, Wojciech Lada o literaturze i Kamila Łapicka o teatrze. O sporcie, ale też samoocenie Polaków i poczuciu dumy narodowej Cezary Kowalski rozmawia z piłkarzem reprezentacji Polski i Borussi Dortmund, Robertem Lewandowskim.

„Sieci” uzupełniają stałe komentarze – Roberta Mazurka i Igora Zaleskiego, Doroty Łosiewicz, Wiktora Świetlika, Jerzego Jachowicza, Andrzeja Zybertowicza oraz Janusza Rewińskiego, a także rysunki Michała Korsuna, Andrzeja Krauze, Rafała Zawistowskiego oraz Bartosza Sztybora i Marka Oleksickiego.

Nowe „Sieci” – tygodnik młodej Polski, odważny w swojej walce o Wolność – wolność słowa i mediów,  już w najbliższy poniedziałek w kioskach w cenie 3,90 zł i o objętości 100 stron.


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook