Jedynie prawda jest ciekawa


Najdroższe drogi w Europie z samobójstwami w tle

12.05.2016

„Kwota roszczeń ze strony podmiotów gospodarczych, którym nie zapłacono za prace przy budowie autostrad to ponad 10 miliardów złotych. Wiele z tych firm jest zagrożonych upadłością, wiele już upadło. W niektórych przypadkach mieliśmy do czynienia z samobójstwami właścicieli firm, którzy nie mogli wywiązać się ze swoich zobowiązań” - mówił w audycji „Poranek” Radia Wnet minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, odnosząc się do informacji jakie zawierał audyt kierowanego przez niego resortu.

Minister w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim przypomniał, że w pewnym momencie koszt budowy kilometra autostrady w Polsce był najdroższy w Europie. 

„Miliardy euro środków pomocowych między innymi na sprawy komunikacyjne nie zostały efektywnie wykorzystane. Najtrudniejszym etapem były lata 2008-2012. Jeżeli spojrzeć na koszty budowy dróg ekspresowych i autostrad w tamtym czasie, to są wyższe niż w Niemczech, wyższe niż w podobnych geologicznie i realizacyjnie warunkach w innych państwach europejskich. U nas kilometr autostrady kosztował 10 milionów euro, w Niemczech 8,2 miliona euro, w Słowenii 7,2 miliona euro. Od roku 2013 koszt realizacji inwestycji drogowych zdecydowanie się zmniejszył.” - wyjaśniał Adamczyk.

Adamczyk zapowiedział przekazanie opinii publicznej szczegółów audytu przeprowadzonego w jego resorcie. Inną kwestią jest transport lotniczy czy niewydolne prawo budowlane, która wymaga osobnej sejmowej debaty.

„Przygotowujemy kodeks urbanistyczny, który ułatwi inwestycje budowlane , także w wypadku drobnych inwestorów. W rozmowie poruszono także m.in. sytuację Poczty Polskiej, czy powracającą kwestię prywatyzacji PKP Energetyka.” - mówił na antenie Radia Wnet minister.

kk/Radio Wnet

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook