Jedynie prawda jest ciekawa


Naimski: ta afera obciąża Tuska

20.11.2013

Rozmowa z Piotrem Naimskim, posłem PiS, byłym wiceministrem gospodarki oraz byłym szefem UOP.

Stefczyk.info: we wtorek doszło do kilkunastu zatrzymań w związku z aferą korupcyjną. Zatrzymano urzędników, szefów instytucji publicznych i przedstawicieli firm komputerowych. CBA mówi, że być może mamy do czynienia z największą aferą korupcyjną III RP. Czego w tej sprawie należałoby się obecnie domagać?

Piotra Naimski: W związku z zatrzymaniami oraz aresztowaniami i kolejną aferą wokół rządu Donalda Tuska - tym razem dotyczącą zamówień publicznych na sprzęt informatyczny - należy domagać się ukarania winnych. Z jednej strony do ukarania winnych złodziejstwa, a także do ukarania tych, którzy z poziomu politycznego nie potrafili skontrolować tego, co dzieje się w ich urzędach.

Pojawiły się wiadomości, że to kolejny dowód na walkę wewnątrz Platformy

Rzeczywiście te zatrzymania interpretuje się, jako spór w partii Tuska. Słychać, że Tusk walczy ze Schetyną, a Schetyna z kimś innym. Jednak z punktu widzenia interesów kraju te rozgrywki to kwestia drugorzędna. To są wewnętrzne sprawy panów, którzy od sześciu lat nieudolnie rządzą Polską. W tej sprawie należy się skupić na problemach istotnych. Jeśli na tak wielką skalę, tak długo można w kraju prowadzić proceder korupcyjny w organach administracji państwowej na najwyższym szczeblu to znaczy, że państwo jest chore i wymaga uzdrowienia. Potrzebne są radykalne kroki.

Zatrzymania CBA dokonało na dzień przed zapowiadaną rekonstrukcją rządu. To może mieć znaczenie?

Mam nadzieję, że działania CBA nie są spowodowane koniunkturalizmem politycznym, tylko wynikają z naturalnego toku prowadzonych spraw. Jeśli to postępowanie będzie prowadziło do ukarania winnych to dobrze.

Mówił pan, że trzeba uzdrowić państwo. Donald Tusk jest w stanie to zrobić, czy sam ponosi odpowiedzialność polityczną za tego typu procedery?

Donald Tusk oczywiście ponosi odpowiedzialność polityczną. To jest jasne. Dotychczasowe działania Donalda Tuska w zakresie przeciwdziałania korupcji w otoczeniu własnego rządu i obozu politycznego są nieskuteczne. Przypomnijmy Amber Gold, przypomnijmy aferę hazardową - tamte afery zostały rozmyte. Mam nadzieję, że tym razem się to nie uda.

Od wyrzucenia z CBA Mariusza Kamińskiego słyszymy, że Biuro działa nieefektywnie i nie skutecznie, że nie rozlicza władzy w sposób odpowiedni. Jak zatem rozumieć tę akcję CBA?

Nie podejmuję się tego oceniać. Ocenianie działania służb bez informacji o rzeczywistym ich funkcjonowaniu jest nieprofesjonalne. Ja tego robił nie będę.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook