Jedynie prawda jest ciekawa


Naimski: ta afera obciąża Tuska

20.11.2013

Rozmowa z Piotrem Naimskim, posłem PiS, byłym wiceministrem gospodarki oraz byłym szefem UOP.

Stefczyk.info: we wtorek doszło do kilkunastu zatrzymań w związku z aferą korupcyjną. Zatrzymano urzędników, szefów instytucji publicznych i przedstawicieli firm komputerowych. CBA mówi, że być może mamy do czynienia z największą aferą korupcyjną III RP. Czego w tej sprawie należałoby się obecnie domagać?

Piotra Naimski: W związku z zatrzymaniami oraz aresztowaniami i kolejną aferą wokół rządu Donalda Tuska - tym razem dotyczącą zamówień publicznych na sprzęt informatyczny - należy domagać się ukarania winnych. Z jednej strony do ukarania winnych złodziejstwa, a także do ukarania tych, którzy z poziomu politycznego nie potrafili skontrolować tego, co dzieje się w ich urzędach.

Pojawiły się wiadomości, że to kolejny dowód na walkę wewnątrz Platformy

Rzeczywiście te zatrzymania interpretuje się, jako spór w partii Tuska. Słychać, że Tusk walczy ze Schetyną, a Schetyna z kimś innym. Jednak z punktu widzenia interesów kraju te rozgrywki to kwestia drugorzędna. To są wewnętrzne sprawy panów, którzy od sześciu lat nieudolnie rządzą Polską. W tej sprawie należy się skupić na problemach istotnych. Jeśli na tak wielką skalę, tak długo można w kraju prowadzić proceder korupcyjny w organach administracji państwowej na najwyższym szczeblu to znaczy, że państwo jest chore i wymaga uzdrowienia. Potrzebne są radykalne kroki.

Zatrzymania CBA dokonało na dzień przed zapowiadaną rekonstrukcją rządu. To może mieć znaczenie?

Mam nadzieję, że działania CBA nie są spowodowane koniunkturalizmem politycznym, tylko wynikają z naturalnego toku prowadzonych spraw. Jeśli to postępowanie będzie prowadziło do ukarania winnych to dobrze.

Mówił pan, że trzeba uzdrowić państwo. Donald Tusk jest w stanie to zrobić, czy sam ponosi odpowiedzialność polityczną za tego typu procedery?

Donald Tusk oczywiście ponosi odpowiedzialność polityczną. To jest jasne. Dotychczasowe działania Donalda Tuska w zakresie przeciwdziałania korupcji w otoczeniu własnego rządu i obozu politycznego są nieskuteczne. Przypomnijmy Amber Gold, przypomnijmy aferę hazardową - tamte afery zostały rozmyte. Mam nadzieję, że tym razem się to nie uda.

Od wyrzucenia z CBA Mariusza Kamińskiego słyszymy, że Biuro działa nieefektywnie i nie skutecznie, że nie rozlicza władzy w sposób odpowiedni. Jak zatem rozumieć tę akcję CBA?

Nie podejmuję się tego oceniać. Ocenianie działania służb bez informacji o rzeczywistym ich funkcjonowaniu jest nieprofesjonalne. Ja tego robił nie będę.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook