Jedynie prawda jest ciekawa


Naimski: ppłk. Pytel musi odejść

20.12.2013

Rozmowa z posłem PiS, byłym szefem UOP Piotrem Naimskim.

Stefczyk.info: po ostatnim posiedzeniu zespołu parlamentarnego, który zajmuje się weryfikacją żołnierzy WSI zespół wydał oświadczenie, w którym domaga się odwołania szefa SKW. Sprawa ma związek z aferą rozpętaną wokół rzekomych nieprawidłowości przy tłumaczeniu raportu z likwidacji WSI. Jak ocenia pan działania ppłk. Pytla w tej sprawie?

Piotr Naimski: Z tego, co wiemy o tej sprawie obecnie wynika, że pan pułkownik Pytel daje się używać w politycznej rozgrywce. Jeśli człowiek, który jest szefem kontrwywiadu wojskowego, daje się wykorzystywać do doraźnych gier politycznych, to taka sytuacja w 100 procentach go dyskwalifikuje. On powinien następnego dnia zostać zdymisjonowanym, powinien natychmiast odejść.

Kto wykorzystuje ppłk. Pytla?

Pan Pytel jest wykorzystywany przez tych, którzy chcą zdyskredytować prace zespołu parlamentarnego badającego przyczyny tragedii w Smoleńsku, którzy chcą zdyskredytować przewodniczącego tego zespołu posła Antoniego Macierewicza. To jest oczywiste, wszyscy to widzimy. W tej sprawie napuszczani są dziennikarze. Dodatkowo okazuje się, że szef SKW przychodzi do Sejmu, do komisji ds. służb i bierze udział w tej nagonce.

W stanowisku zespołu czytamy, że ppłk. Pytel miał mówić co innego na posiedzeniu komisji ds. służb 13 grudnia i 17 grudnia. W czasie pierwszego posiedzenia miał skłamać ws. tłumaczenia raportu. Skąd taka wiedza?

Takie wiadomości wynikają z relacji członków komisji ds. służb. Dokumenty, które są przedmiotem dyskusji, z którymi na posiedzenia przybył szef SKW, to jawne umowy, które mogą być omawiane. Dzięki temu możemy publicznie piętnować postępowanie ppłk. Pytla.

Pan nie ma wątpliwości, że tłumaczenie raportu dot. WSI odbyło się zgodnie z procedurami?

Tu nie ma żadnych wątpliwości. Dokument w postaci raportu o rozwiązaniu WSI był ściśle tajny do chwili jego opublikowania w Monitorze Polskim. To nastąpiło 16 lutego 2007 roku, na podstawie decyzji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Od tamtego dnia raport jest jawny, dostępny dla wszystkich. Tłumaczenie dokumentu z publikacji w Monitorze Polskim było podyktowane troską o to, by np. dziennikarze, komentatorzy i eksperci nieznający języka polskiego mogli zapoznać się z wersją prawdziwą, zweryfikowaną przez komisję i zawodowych tłumaczy.

Mówił pan o próbie zdyskredytowania zespołu smoleńskiego i posła Macierewicza. Z czego wynika ta chęć, czy potrzeba dyskredytowania?

Ona wynika ze strachu. To nie pierwsza i sądzę nie ostatnia próba dyskredytowania prac zespołu parlamentarnego badającego okoliczności tragedii smoleńskiej. Działania przeciwko zespołowi i przewodniczącemu, przeciwko ekspertom zespołu to działania wynikające ze strachu. Ze strachu tych, którzy mają na sumieniu zaniedbania, daleko idące zaniedbania w tej sprawie.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook