Jedynie prawda jest ciekawa

Naimski: nadszedł czas na zmiany

23.06.2014

Rozmowa z posłem PiS, byłym wiceministrem gospodarki oraz byłym szefem UOP Piotrem Naimskim.

Stefczyk.info: Media żyją kolejną rządową aferą. Co dla Pana jest najważniejsze w aferze taśmowej?

Piotr Naimski: W kontekście rozmów ministrów, szefów spółek skarbu państwa, polityków, ludzi z otoczenia premiera Tuska najważniejszym przekazem dla opinii publicznej jest to, że mamy dowód, że państwo gnije od góry. Diagnoza, którą w jednej z rozmów sformułował minister Sienkiewicz, twierdząc, że państwo istnieje tylko teoretycznie, to jest diagnoza bliska prawdy w wydaniu rządu Donalda Tuska. To jest najważniejsze, że Polacy dowiadują się, jak bardzo szkodliwe dla polskich interesów jest trwanie rządu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej i szerzej środowiska, które na zasadzie znajomości i prowadzenia wspólnych interesów także prywatnych obsadza najważniejsze miejsca w naszym państwie.

Co zatem dalej? Co z tym zrobić?

Ten mechanizm, o którym mówiłem, musi zostać zmieniony. Mamy ostatni moment, ostatni sygnał dla wyborców, dla odpowiedzialnych polityków, że nie ma możliwości dalszego odwlekania zmiany. To jest również sygnał dla odpowiedzialnych polityków opozycji.

Czas na wybory?

PiS formułuje konkretny postulat odsunięcia Donalda Tuska i zastąpienia rządu rządem technicznym. Dopiero w następnym kroku chcemy przyspieszonych wyborów. Ten scenariusz wydaje się racjonalny.

Rządzący przekonują, że cała sprawa jest atakiem na rząd, próbą destabilizacji państwa, a zatem nie należy mówić o wyborach. To nieuprawnione?

Mówienie, że mamy próbę destabilizacji państwa, a Donald Tusk jest tym, kto jest obrońcą Polski, to próba zwodzenia Polaków i opinii publicznej, również światowej. Jest mniej ważne, kto i w jakich okolicznościach nagrywał, kto podsłuchiwał. Ważne jest kto brał udział w tych rozmowach i co między tymi ludźmi jest dyskutowane. Treść tych rozmów z punktu widzenia polskiej polityki, polskich interesów wskazuje na to, że czas na zmiany nadszedł.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook