Jedynie prawda jest ciekawa


Naimski: nadszedł czas na zmiany

23.06.2014

Rozmowa z posłem PiS, byłym wiceministrem gospodarki oraz byłym szefem UOP Piotrem Naimskim.

Stefczyk.info: Media żyją kolejną rządową aferą. Co dla Pana jest najważniejsze w aferze taśmowej?

Piotr Naimski: W kontekście rozmów ministrów, szefów spółek skarbu państwa, polityków, ludzi z otoczenia premiera Tuska najważniejszym przekazem dla opinii publicznej jest to, że mamy dowód, że państwo gnije od góry. Diagnoza, którą w jednej z rozmów sformułował minister Sienkiewicz, twierdząc, że państwo istnieje tylko teoretycznie, to jest diagnoza bliska prawdy w wydaniu rządu Donalda Tuska. To jest najważniejsze, że Polacy dowiadują się, jak bardzo szkodliwe dla polskich interesów jest trwanie rządu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej i szerzej środowiska, które na zasadzie znajomości i prowadzenia wspólnych interesów także prywatnych obsadza najważniejsze miejsca w naszym państwie.

Co zatem dalej? Co z tym zrobić?

Ten mechanizm, o którym mówiłem, musi zostać zmieniony. Mamy ostatni moment, ostatni sygnał dla wyborców, dla odpowiedzialnych polityków, że nie ma możliwości dalszego odwlekania zmiany. To jest również sygnał dla odpowiedzialnych polityków opozycji.

Czas na wybory?

PiS formułuje konkretny postulat odsunięcia Donalda Tuska i zastąpienia rządu rządem technicznym. Dopiero w następnym kroku chcemy przyspieszonych wyborów. Ten scenariusz wydaje się racjonalny.

Rządzący przekonują, że cała sprawa jest atakiem na rząd, próbą destabilizacji państwa, a zatem nie należy mówić o wyborach. To nieuprawnione?

Mówienie, że mamy próbę destabilizacji państwa, a Donald Tusk jest tym, kto jest obrońcą Polski, to próba zwodzenia Polaków i opinii publicznej, również światowej. Jest mniej ważne, kto i w jakich okolicznościach nagrywał, kto podsłuchiwał. Ważne jest kto brał udział w tych rozmowach i co między tymi ludźmi jest dyskutowane. Treść tych rozmów z punktu widzenia polskiej polityki, polskich interesów wskazuje na to, że czas na zmiany nadszedł.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 2. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 3. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 4. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 5. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 6. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 7. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

 8. israel231012018 02.02.2018

  Premier Izraela: Hitler nie chciał mordować Żydów

  Hitler wcale nie chciał mordować Żydów - to nie wyznania leśnych komediantów-neonazistów, świętujących kolejną rocznicę urodzin swojego wodza, czy nawet działaczy niemieckiej partii NPD

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook