Jedynie prawda jest ciekawa


Naimski: nadszedł czas na zmiany

23.06.2014

Rozmowa z posłem PiS, byłym wiceministrem gospodarki oraz byłym szefem UOP Piotrem Naimskim.

Stefczyk.info: Media żyją kolejną rządową aferą. Co dla Pana jest najważniejsze w aferze taśmowej?

Piotr Naimski: W kontekście rozmów ministrów, szefów spółek skarbu państwa, polityków, ludzi z otoczenia premiera Tuska najważniejszym przekazem dla opinii publicznej jest to, że mamy dowód, że państwo gnije od góry. Diagnoza, którą w jednej z rozmów sformułował minister Sienkiewicz, twierdząc, że państwo istnieje tylko teoretycznie, to jest diagnoza bliska prawdy w wydaniu rządu Donalda Tuska. To jest najważniejsze, że Polacy dowiadują się, jak bardzo szkodliwe dla polskich interesów jest trwanie rządu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej i szerzej środowiska, które na zasadzie znajomości i prowadzenia wspólnych interesów także prywatnych obsadza najważniejsze miejsca w naszym państwie.

Co zatem dalej? Co z tym zrobić?

Ten mechanizm, o którym mówiłem, musi zostać zmieniony. Mamy ostatni moment, ostatni sygnał dla wyborców, dla odpowiedzialnych polityków, że nie ma możliwości dalszego odwlekania zmiany. To jest również sygnał dla odpowiedzialnych polityków opozycji.

Czas na wybory?

PiS formułuje konkretny postulat odsunięcia Donalda Tuska i zastąpienia rządu rządem technicznym. Dopiero w następnym kroku chcemy przyspieszonych wyborów. Ten scenariusz wydaje się racjonalny.

Rządzący przekonują, że cała sprawa jest atakiem na rząd, próbą destabilizacji państwa, a zatem nie należy mówić o wyborach. To nieuprawnione?

Mówienie, że mamy próbę destabilizacji państwa, a Donald Tusk jest tym, kto jest obrońcą Polski, to próba zwodzenia Polaków i opinii publicznej, również światowej. Jest mniej ważne, kto i w jakich okolicznościach nagrywał, kto podsłuchiwał. Ważne jest kto brał udział w tych rozmowach i co między tymi ludźmi jest dyskutowane. Treść tych rozmów z punktu widzenia polskiej polityki, polskich interesów wskazuje na to, że czas na zmiany nadszedł.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. 1270hannalis 25.05.2018

  Jaki mąż, taka i żona. Jedyna Pasja Hanny Lis, to ataki na prezydenta?

  Hanna Lis bardzo chętnie bierze przykład z męża i podobnie, jak on, zamieniła swój profil na Twitterze w antypisowską tubę. Ze szczególnym zacięciem była prezenterka Teleexpressu atakuje prezydenta Andrzeja Dudę

 2. engelking17052018 17.05.2018

  Quo vadis „Dobra zmiano”? Pół miliona dotacji na finansowanie antypolonizmu!

  Ponad pół miliona dotacji na badania, których celem jest „opowiedzenie na nowo” problematyki postaw Polaków wobec Zagłady.

 3. 1270samiswoi 15.05.2018

  Jacek Saryusz-Wolski nokautuje Schetynę i Petru

  Tę scenę z filmu „Sami Swoi” chyba każdy pamięta. Internauci bez litości wykorzystali fragment filmu, by zdemaskować działania obecnej opozycji. Niniejszy mem śmieszy, ale niestety jest w nim też jest coś niezwykle smutnego i bolesnego. Współczesna Targowica.

 4. 1270Liswscieklak 15.05.2018

  Tomasz Lis znowu odleciał i pluje jadem. Opętał go Niesiołowski?

  Choć Tomasz Lis systematycznie udowadnia, że ma ogromny problem z opanowaniem emocji i dla własnego dobra powinien już dawno zostać odcięty od internetu (głównie portali społecznościowych), jego bliscy i współpracownicy zdają się tego nie zauważać.

 5. 1270danielolbrychski 10.05.2018

  Jak oni nienawidzą PiS. Olbrychski i Janda, agitują na rzecz Marszu Platformy

  Niechęć części tzw. środowiska artystów i elit III RP do obecnej ekipy rządowej nie jest tajemnicą, o czym sami „demiurdzy” i dzieci dziewięciu muz mówią otwarcie i często.

 6. 1270adamowiczgdans 10.05.2018

  Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

  Czy to możliwe, że włodarz tysiącletniego grodu nad Motławą, zarządzający aglomeracją liczącą blisko pół miliona mieszkańców, szczuje ludzi przeciwko swoim politycznym konkurentom?

 7. 1270uhadacz 10.05.2018

  "Zaplute mordy", "krzywe ryje" i zapach PiS-uaru, to mowa miłości opozycji

  O tym, że tzw. obrońcy demokracji nie słyną z tolerancji nikogo nie musimy przekonywać. Inna rzecz, że w ich szeregach agresja narasta w tempie geometrycznym

 8. 1270alejaja 09.05.2018

  Ale jaja, ale jaja. Bieńkowska rzuca mięsem w Parlamencie Europejskim

  Myślicie, że ciepła posadka w Komisji Europejskiej zmieniła jej język? Nic z tych rzeczy.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook