Jedynie prawda jest ciekawa


„Nadymają się niedopchnięte dewoty”

25.09.2014

Rafał Ziemkiewicz nic sobie nie robi z burzy, jaką wywołał swoim tekstem. Dziennikarz broni wpisu, w którym napisał: "Kto nie wykorzystał nietrzeźwej, niech pierwszy rzuci kamieniem". „Nie ma w tym nic obrzydliwego...” - zaznacza w rozmowie z „Super Expressem”.

Na pytanie, czy wykorzystał kiedyś nietrzeźwą, odpowiada: „To pytanie narusza moją prywatność i takie rzeczy mogę opowiadać żonie, a nie publicznie. Nie ma w tym żadnej pochwały gwałtu. Nie róbmy z siebie starych pruderyjnych ciot. Doświadczenie uprawiania seksu z nietrzeźwą kobietą ma wielu mężczyzn w moim pokoleniu. Moja żona, czytając tweety do mnie, stwierdziła, że to młodsze pokolenie musi mieć jakieś ponure życie. Oni, gdy idą na drinka, to chyba chodzą z notariuszem, który spisuje umowę, jak daleko można się posunąć”.

Ziemkiewicz dodaje, że przeraziło go co innego. „To, że targetowemu czytelnikowi "Wyborczej" zdanie z „niech pierwszy rzuci kamieniem” z niczym się nie kojarzy! I to mnie trochę przeraża” - tłumaczy. „Takie niedopchnięte dewoty, stare i młode feministki. ZMP-ówy, które nadymają się "co on powiedział", "jak on mógł", "to uprzedmiotawia kobietę". Tak jakby urżnięcie się nie uprzedmiotawiało mężczyzny. Jeżeli ktoś ma odrobinę rozumu, to stwierdzi, że w każdym sensie miałem rację” - broni się Ziemkiewicz.

Dodaje, że „staram się i lubi mieć rację”. „Jeżeli ktoś uważa, że dziewczyna, upijając się w barze i idąc z mężczyzną do łóżka, rano może stwierdzić, że chciała z nim spać, ale nie wyraziła zgody na seks przynajmniej na piśmie... To by oznaczało jakiś paranoiczny świat. To mężczyźni mają oskarżać o gwałt kobiety, budząc się rano obok takich, na które na trzeźwo by nie spojrzeli? Jest antologia dowcipów na ten temat. Na czele z tym, że każda kobieta po pięćdziesiątce wygląda dobrze, ale po "secie" wygląda bosko” - kompromituje się dalej Ziemkiewicz.

Dziennikarz ucieka przed faktem, że jego wpis dotyczył artykuł o zakonniku, który wykorzystał seksualnie pijaną i nieprzytomną dziewczynę. Kontekst wpisu publicysty ma znaczenie. A wtedy wygląda jak pochwała gwałtów.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook