Jedynie prawda jest ciekawa

„Nadymają się niedopchnięte dewoty”

25.09.2014

Rafał Ziemkiewicz nic sobie nie robi z burzy, jaką wywołał swoim tekstem. Dziennikarz broni wpisu, w którym napisał: "Kto nie wykorzystał nietrzeźwej, niech pierwszy rzuci kamieniem". „Nie ma w tym nic obrzydliwego...” - zaznacza w rozmowie z „Super Expressem”.

Na pytanie, czy wykorzystał kiedyś nietrzeźwą, odpowiada: „To pytanie narusza moją prywatność i takie rzeczy mogę opowiadać żonie, a nie publicznie. Nie ma w tym żadnej pochwały gwałtu. Nie róbmy z siebie starych pruderyjnych ciot. Doświadczenie uprawiania seksu z nietrzeźwą kobietą ma wielu mężczyzn w moim pokoleniu. Moja żona, czytając tweety do mnie, stwierdziła, że to młodsze pokolenie musi mieć jakieś ponure życie. Oni, gdy idą na drinka, to chyba chodzą z notariuszem, który spisuje umowę, jak daleko można się posunąć”.

Ziemkiewicz dodaje, że przeraziło go co innego. „To, że targetowemu czytelnikowi "Wyborczej" zdanie z „niech pierwszy rzuci kamieniem” z niczym się nie kojarzy! I to mnie trochę przeraża” - tłumaczy. „Takie niedopchnięte dewoty, stare i młode feministki. ZMP-ówy, które nadymają się "co on powiedział", "jak on mógł", "to uprzedmiotawia kobietę". Tak jakby urżnięcie się nie uprzedmiotawiało mężczyzny. Jeżeli ktoś ma odrobinę rozumu, to stwierdzi, że w każdym sensie miałem rację” - broni się Ziemkiewicz.

Dodaje, że „staram się i lubi mieć rację”. „Jeżeli ktoś uważa, że dziewczyna, upijając się w barze i idąc z mężczyzną do łóżka, rano może stwierdzić, że chciała z nim spać, ale nie wyraziła zgody na seks przynajmniej na piśmie... To by oznaczało jakiś paranoiczny świat. To mężczyźni mają oskarżać o gwałt kobiety, budząc się rano obok takich, na które na trzeźwo by nie spojrzeli? Jest antologia dowcipów na ten temat. Na czele z tym, że każda kobieta po pięćdziesiątce wygląda dobrze, ale po "secie" wygląda bosko” - kompromituje się dalej Ziemkiewicz.

Dziennikarz ucieka przed faktem, że jego wpis dotyczył artykuł o zakonniku, który wykorzystał seksualnie pijaną i nieprzytomną dziewczynę. Kontekst wpisu publicysty ma znaczenie. A wtedy wygląda jak pochwała gwałtów.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook