Jedynie prawda jest ciekawa


„Nadymają się niedopchnięte dewoty”

25.09.2014

Rafał Ziemkiewicz nic sobie nie robi z burzy, jaką wywołał swoim tekstem. Dziennikarz broni wpisu, w którym napisał: "Kto nie wykorzystał nietrzeźwej, niech pierwszy rzuci kamieniem". „Nie ma w tym nic obrzydliwego...” - zaznacza w rozmowie z „Super Expressem”.

Na pytanie, czy wykorzystał kiedyś nietrzeźwą, odpowiada: „To pytanie narusza moją prywatność i takie rzeczy mogę opowiadać żonie, a nie publicznie. Nie ma w tym żadnej pochwały gwałtu. Nie róbmy z siebie starych pruderyjnych ciot. Doświadczenie uprawiania seksu z nietrzeźwą kobietą ma wielu mężczyzn w moim pokoleniu. Moja żona, czytając tweety do mnie, stwierdziła, że to młodsze pokolenie musi mieć jakieś ponure życie. Oni, gdy idą na drinka, to chyba chodzą z notariuszem, który spisuje umowę, jak daleko można się posunąć”.

Ziemkiewicz dodaje, że przeraziło go co innego. „To, że targetowemu czytelnikowi "Wyborczej" zdanie z „niech pierwszy rzuci kamieniem” z niczym się nie kojarzy! I to mnie trochę przeraża” - tłumaczy. „Takie niedopchnięte dewoty, stare i młode feministki. ZMP-ówy, które nadymają się "co on powiedział", "jak on mógł", "to uprzedmiotawia kobietę". Tak jakby urżnięcie się nie uprzedmiotawiało mężczyzny. Jeżeli ktoś ma odrobinę rozumu, to stwierdzi, że w każdym sensie miałem rację” - broni się Ziemkiewicz.

Dodaje, że „staram się i lubi mieć rację”. „Jeżeli ktoś uważa, że dziewczyna, upijając się w barze i idąc z mężczyzną do łóżka, rano może stwierdzić, że chciała z nim spać, ale nie wyraziła zgody na seks przynajmniej na piśmie... To by oznaczało jakiś paranoiczny świat. To mężczyźni mają oskarżać o gwałt kobiety, budząc się rano obok takich, na które na trzeźwo by nie spojrzeli? Jest antologia dowcipów na ten temat. Na czele z tym, że każda kobieta po pięćdziesiątce wygląda dobrze, ale po "secie" wygląda bosko” - kompromituje się dalej Ziemkiewicz.

Dziennikarz ucieka przed faktem, że jego wpis dotyczył artykuł o zakonniku, który wykorzystał seksualnie pijaną i nieprzytomną dziewczynę. Kontekst wpisu publicysty ma znaczenie. A wtedy wygląda jak pochwała gwałtów.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook