Jedynie prawda jest ciekawa


Na fobie Tyma nawet leki za słabe

24.02.2016

„Wałęsa, gdybyś siedział cicho, żylibyśmy sobie w PRL i czekalibyśmy, aż pojawi się Kaczyński...”

Stanisław Tym nie zaskakuje. W swoim felietonie aktor przekonuje, że w sprawie Wałęsy najgorzej zachował się... prezes Jarosław Kaczyński. Na fobie nawet lekarstwo nie pomoże.

"Dziś prezes PiS taktycznie milczy, bo przecież nie będzie osobiście babrał się w błocie. Milczy też Kościół. Czyżby z powodu postu? Bo przecież nie ze strachu, że jakieś ubeckie dokumenty mogłyby go dotyczyć" - pisze Stanisław Tym w "Polityce". Dodaje, że "haniebna" jest teza, lansowana przez PiS, że współczesna polska historia "opiera się na kłamstwie".

Tym przekonuje, że dobrze zna intencje partii rządzącej. "Ujawnił ją w 2010 r. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Wałęsa to zdrajca, więc jedynym spadkobiercą idei Solidarności ma zostać Lech Kaczyński. A ja dodam, że śmierć prezydenta Kaczyńskiego (w zamachu!) w naturalny sposób wyznaczyła jego następcę. Dziś prezes PiS taktycznie milczy, bo przecież nie będzie osobiście babrał się w błocie. Od brudnej roboty są Brudziński, Mularczyk, Sasin i Kancelaria Prezydenta RP" - ocenia.

W strasznej Polska, jaką zdaje się Tym widzi, publicysta widzi jeden „promyk optymizmu”. Jaki? Przegraną wujka prezydenta Dudy, w wyborach na prezydenta Radomska. Ależ to niskie...

"Ech, Wałęsa, Wałęsa, gdybyś siedział cicho, żylibyśmy sobie spokojnie w PRL. Bez wrogiej Unii Europejskiej, za to w przyjaźni z NRD. I czekaliśmy, aż pojawi się Jarosław Kaczyński, żeby nas wyzwolić" - bo jak podkreśla Tym, Prawo i Sprawiedliwość radzi nam "szybko uwierzyć" w to, że "Wolna Polska zaczyna się po wyborach w 2015 r.".

Stanisław Tym zdaje się nie radzi sobie należycie z frustracją, jaka pojawiła się w wielu kręgach po ostatnich wyborach.

ez

[Fot. Marcin Gierasimowicz/CC/GFDL/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook