Jedynie prawda jest ciekawa


Na czele marszów KOD idą "grube ryby"

08.05.2016

Na czele marszów KOD idą "grube ryby”, w tym politycy, którzy przez ostatnie 8 lat (niektórzy jeszcze dłużej) byli u steru władzy, czerpiąc z tego przeróżne korzyści - pisze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Były działacz opozycji w PRL pisze, że marsze KOD są wspierane przez opozycję parlamentarną (bez Kukiz'15) oraz pozaparlamentarną, głównie lewicową i lewacką. "Jako były uczestnik opozycji antykomunistycznej w latach 70-. i 80. szanuję prawo każdego obywatela Trzeciej Rzeczypospolitej do wyrażania swoich poglądów, nawet tych najbardziej skrajnych. KOD-u nie popieram, ale też nie nazywam go Targowicą” - stwierdza ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, publicysta, opozycjonista w PRL na portalu onet.pl.

Dodaje, że szokuje go, że na czoło antyrządowych manifestacji „wpychają się "grube ryby", w tym politycy, którzy przez ostatnie 8 lat (niektórzy jeszcze dłużej) byli u steru władzy, czerpiąc z tego przeróżne korzyści”.

Kapłan retorycznie pyta: „Co bowiem wspólnego z problemami zwykłego obywatela, który drży w obawie przed bezrobociem i brakiem pieniędzy na wykup lekarstw, mają tacy syci i zadowoleni z siebie członkowie establishmentu (…)? Co też wspólnego z pracownikami, harującymi na "śmieciowych" umowach w supermarketach i zagranicznych korporacjach, mają tacy krezusi (…)? Co z młodymi ludźmi, żyjącymi bez żadnych perspektyw w wielkomiejskich blokowiskach  lub przymuszanymi do emigracją "na zmywak" w Londynie, ma koncern medialny "Agora" oraz szef "Gazety Wyborczej" Adam Michnik i jego ekipa, oskarżająca ustawicznie młode pokolenie o rasizm, antysemityzm, ksenofobię, nacjonalizm i faszyzm?”

[fot. blogpress.pl]

 onet.pl/tp

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook