Jedynie prawda jest ciekawa


Murzynek Kali i mrozy

02.02.2012

Pamiętam jak za rządu prawicy, w czasie mrozów, lider opozycji krzyczał w Sejmie i poza nim, że przez nieudolny, prawicowy rząd, zmarło tyle, a tyle osób (liczba rosła, aż osiągnęła sto). Lider opozycji mógł sobie pokrzyczeć, ale pies z kulawą nogą by tego nie zauważył, gdyby nie życzliwe dla opozycji (tak, tak były takie czasy) i niechętne rządowi (naprawdę tak było!) media.

Dziś prawica jest w opozycji, rządzą liberałowie, codziennie umiera podobno pięciu Polaków, mróz jest coraz silniejszy, a w mediach w zasadzie cisza, niczym makiem zasiał. Problem? Jaki tam problem! Megaproblem dla Polski i Polaków, zdaniem funkcjonariuszy PO, to mowa nienawiści posła Suskiego. A nie tam, że ludzie zamarzają na śmierć.

To są podwójne standardy. Większość mediów występuje w roli, no właśnie, Murzyna (a nie Murzynka, bo był już dorosły) Kalego, który złodziejstwo widział tylko w tym, gdy ktoś kradnie mu krowy. Ale jak on to robił - było cacy. Z mrozami i brakiem reakcji rządu jest tak samo.

To nie pierwszy raz PO w kampanii w 2008 roku oskarżało PiS, że przez Kaczyńskiego giną ludzie na drogach. Ale, za rządów Platformy wypadki drogowe i brak pomocy ofiarom wypadków, to już oczywiście nie była wina rządu.

Ryszard Czarnecki
[fot. PAP/Grzegorz Michałowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook