Jedynie prawda jest ciekawa


Fotoradary przy szkołach, a nie przy wylotówkach!

10.05.2013

Jeśli w ciągu kilku ostatnich lat podwojono, a nawet potrojono liczbę fotoradarów, a mimo to cały czas wzrasta liczba wypadków na drogach to znaczy, ze to nie skutkuje. Nie tędy droga - mówi Arkadiusz Mularczyk(SP).

Panie pośle jak to jest z tymi fotoradarami? Opozycja  jak jeden mąż chce , żeby  je likwidować lub ograniczać, ale przecież ktoś kiedyś do czegoś je wymyślił. Może jednak ich obecność przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach?

Uważamy, że większość tych fotoradarów  jest umieszczana w takich miejscach, ażeby nabijać  kieszenie samorządom -  gminom, które je wystawiły.

Bardzo często  fotoradary stoją przy wylotówkach z miast, na prostych odcinkach, gdzie nie ma wielkich komplikacji, ani niebezpieczeństw. Ja na przykład widzę to w Nowym Sączu, który jest toczony siecią fotoradarów przez sąsiednia gminę. A stoją w większości w miejscach gdzie stoją te urządzenia - nie było wielu wypadków. Wiec odbieram to jako  formę łupienia kierowców. Nie powinno być tak, że gminy dowolnie sobie prowadzą politykę fotoradarową. Powinno być to wynikiem analiz, badań. Takie fotoradary powinny stać w miejscach, gdzie mamy duży ruch, szkoły, szpitale, przedszkola. Tam tak, ale nie przy wylotówkach, gdzie nie ma poważnego zagrożenia dla bezpieczeństwa.  Jeśli w  ciągu kilku ostatnich lat podwojono, a nawet potrojono  liczbę fotoradarów, a mimo to cały czas wzrasta liczba wypadków i  ofiar  na drogach to znaczy, ze to nie skutkuje.  Nie tędy droga.

Uważamy też, że środki z fotoradarów powinny iść na wsparcie osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Powinny trafiać do specjalnego funduszu a nie zasilać budżety gmin . czy państwa  i rozpływały się w przestworzach tego  budżetu. Ale żeby były przekazywane na pomoc dla ofiar. A przecież tych ofiar jest strasznie dużo, bo przecież masa ludzi gronie, jeszcze więcej ponosi poważne obrażenia. Jest potem problem  leczenia i rehabilitacji.

Rząd zamierza też radykalnie podnieść mandaty. To dobry pomysł?

Mandaty – powinny być uzależnione od zarobków sprawców wykroczeń. Bo zupełnie co  innego znaczy mandat 500 złotowy dla osoby bezrobotnej czy zarabiającej najniższą stawkę, a co innego dla biznesmena czy prezesa banku, który zarabia kilkaset tysięcy miesięcznie. Uważam, że mandaty powinny być uzależnione od zarobków jak to jest w Szwecji i Szwajcarii

Jednocześnie ostatnie statystyki dotyczące nietrzeźwych kierowców pokazują, że nasz pomysł konfiskaty  samochodów takim kierowcom był uzasadniony i szkoda, że nie został przyjęty.

not.ansa

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook