Jedynie prawda jest ciekawa


Fotoradary przy szkołach, a nie przy wylotówkach!

10.05.2013

Jeśli w ciągu kilku ostatnich lat podwojono, a nawet potrojono liczbę fotoradarów, a mimo to cały czas wzrasta liczba wypadków na drogach to znaczy, ze to nie skutkuje. Nie tędy droga - mówi Arkadiusz Mularczyk(SP).

Panie pośle jak to jest z tymi fotoradarami? Opozycja  jak jeden mąż chce , żeby  je likwidować lub ograniczać, ale przecież ktoś kiedyś do czegoś je wymyślił. Może jednak ich obecność przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach?

Uważamy, że większość tych fotoradarów  jest umieszczana w takich miejscach, ażeby nabijać  kieszenie samorządom -  gminom, które je wystawiły.

Bardzo często  fotoradary stoją przy wylotówkach z miast, na prostych odcinkach, gdzie nie ma wielkich komplikacji, ani niebezpieczeństw. Ja na przykład widzę to w Nowym Sączu, który jest toczony siecią fotoradarów przez sąsiednia gminę. A stoją w większości w miejscach gdzie stoją te urządzenia - nie było wielu wypadków. Wiec odbieram to jako  formę łupienia kierowców. Nie powinno być tak, że gminy dowolnie sobie prowadzą politykę fotoradarową. Powinno być to wynikiem analiz, badań. Takie fotoradary powinny stać w miejscach, gdzie mamy duży ruch, szkoły, szpitale, przedszkola. Tam tak, ale nie przy wylotówkach, gdzie nie ma poważnego zagrożenia dla bezpieczeństwa.  Jeśli w  ciągu kilku ostatnich lat podwojono, a nawet potrojono  liczbę fotoradarów, a mimo to cały czas wzrasta liczba wypadków i  ofiar  na drogach to znaczy, ze to nie skutkuje.  Nie tędy droga.

Uważamy też, że środki z fotoradarów powinny iść na wsparcie osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Powinny trafiać do specjalnego funduszu a nie zasilać budżety gmin . czy państwa  i rozpływały się w przestworzach tego  budżetu. Ale żeby były przekazywane na pomoc dla ofiar. A przecież tych ofiar jest strasznie dużo, bo przecież masa ludzi gronie, jeszcze więcej ponosi poważne obrażenia. Jest potem problem  leczenia i rehabilitacji.

Rząd zamierza też radykalnie podnieść mandaty. To dobry pomysł?

Mandaty – powinny być uzależnione od zarobków sprawców wykroczeń. Bo zupełnie co  innego znaczy mandat 500 złotowy dla osoby bezrobotnej czy zarabiającej najniższą stawkę, a co innego dla biznesmena czy prezesa banku, który zarabia kilkaset tysięcy miesięcznie. Uważam, że mandaty powinny być uzależnione od zarobków jak to jest w Szwecji i Szwajcarii

Jednocześnie ostatnie statystyki dotyczące nietrzeźwych kierowców pokazują, że nasz pomysł konfiskaty  samochodów takim kierowcom był uzasadniony i szkoda, że nie został przyjęty.

not.ansa

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook