Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Można być apolitycznym, ale nie ślepym!

23.07.2014

Na świecie jest wiele państw demokratycznych i cywilizowanych, których władze są godne przez swoją politykę tolerancji aby organizować XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018. Rosja do nich nie należy! - pisze Adam Słomka w liście otwartym do Seppa Blattera, apelując o zerwanie organizacji XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji.

Poniżej pełna treść listu otwartego do prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Pana Seppa Blattera za pośrednictwem Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) Pana Zbigniewa Bońka

Szanowny Panie Prezesie,

w związku ze zbrodniczą działalnością władz Federacji Rosyjskiej i zestrzeleniem nad terytorium Ukrainy Boeinga 777 Malaysia Airlines (lot MH17) w ramach terrorystycznej działalności oddziałów podporządkowanych de facto prezydentowi Federacji Rosyjskiej tow. płk KGB  Władimirowi Putnowi, apeluję do FIFA o jednostronne zerwanie organizacji XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji. Mój apel wynika z doświadczenia życiowego wyniesionego z blisko dwuletniego uwięzienia przez władze komunistycznej Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i osoby zwolnionej pod naciskiem premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. Nie wyobrażam sobie jako kibic, aby jakiekolwiek stowarzyszenia zrzeszające związki (stowarzyszenia narodowe) piłki nożnej, walczące z rasizmem, zezwoliły na powtórkę z XI Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w dniach 1–16 sierpnia 1936 roku w Berlinie nawet w aspekcie jednej dyscypliny, którą uprawia blisko 200 mln osób na świecie. Dla mojego środowiska nie ma bowiem różnicy między zbrodniczym charakterem komunizmu a nazizmu i ich naśladowców.

Z zasady współzawodnictwa i apolityczności Federacja nie może ignorować faktu celowego zabójstwa 80 dzieci przez reżim władz Federacji Rosyjskiej i jej zwolenników, którzy poprzez rosyjski koncern Gazprom wspierają niby współzawodnictwo wynikające z ciężkiej pracy sportowców różnych dyscyplin. Można odnieść wrażenie, że Gazprom i jego kremlowscy właściciele są w stanie dziś czerpać korzyści z Ukrainy i jej próby ponownego podboju - podobnie do IG Farben czy koncernu Kruppa w czasie II wojny światowej, co kosztowało w XX wieku miliony istnień ludzkich.

Na świecie jest wiele państw demokratycznych i cywilizowanych, których władze są godne przez swoją politykę tolerancji aby organizować XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018. Rosja do nich nie należy! Wystarczy wspomnieć, że w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 r. w Soczi na kijowskim Majdanie lała się krew niewinnych, cywilnych obywateli państwa atakowanego przez Federację Rosyjską.

Oczekuję jako więzień czasów komunizmu, systemu bliźniaczego wobec nazizmu, że Pan Prezes jako obywatel Szwajcarii, kraju neutralnego w czasie ostatniej wojny światowej, przed możliwym blamażem związanym z ewentualnym utrzymaniem organizacji XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji, odwiedzi Polskę oraz miejsca kaźni milionów obywateli II RP zamordowanych przez ZSRR w latach 1939-89 i nie dopuści do oderwania FIFA od historycznych faktów i tragedii ludzkiej spowodowanej i wspieranej przez następcę prawnego oraz mentalnego ... następnych i ważnych sportowo mistrzostw świata!

Można być apolitycznym, ale nie ślepym!

Z poważaniem

(-) Adam Słomka 

Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI, poseł na Sejm RP (1991-2001), obserwator OBWE procesów demokratycznych   w krajach tzw. b. Bloku Wschodniego

[Fot. PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

Putin

,

mistrzostwa

,

Słomka

,

list otwarty

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook