Jedynie prawda jest ciekawa


Można być apolitycznym, ale nie ślepym!

23.07.2014

Na świecie jest wiele państw demokratycznych i cywilizowanych, których władze są godne przez swoją politykę tolerancji aby organizować XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018. Rosja do nich nie należy! - pisze Adam Słomka w liście otwartym do Seppa Blattera, apelując o zerwanie organizacji XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji.

Poniżej pełna treść listu otwartego do prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Pana Seppa Blattera za pośrednictwem Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) Pana Zbigniewa Bońka

Szanowny Panie Prezesie,

w związku ze zbrodniczą działalnością władz Federacji Rosyjskiej i zestrzeleniem nad terytorium Ukrainy Boeinga 777 Malaysia Airlines (lot MH17) w ramach terrorystycznej działalności oddziałów podporządkowanych de facto prezydentowi Federacji Rosyjskiej tow. płk KGB  Władimirowi Putnowi, apeluję do FIFA o jednostronne zerwanie organizacji XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji. Mój apel wynika z doświadczenia życiowego wyniesionego z blisko dwuletniego uwięzienia przez władze komunistycznej Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i osoby zwolnionej pod naciskiem premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. Nie wyobrażam sobie jako kibic, aby jakiekolwiek stowarzyszenia zrzeszające związki (stowarzyszenia narodowe) piłki nożnej, walczące z rasizmem, zezwoliły na powtórkę z XI Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w dniach 1–16 sierpnia 1936 roku w Berlinie nawet w aspekcie jednej dyscypliny, którą uprawia blisko 200 mln osób na świecie. Dla mojego środowiska nie ma bowiem różnicy między zbrodniczym charakterem komunizmu a nazizmu i ich naśladowców.

Z zasady współzawodnictwa i apolityczności Federacja nie może ignorować faktu celowego zabójstwa 80 dzieci przez reżim władz Federacji Rosyjskiej i jej zwolenników, którzy poprzez rosyjski koncern Gazprom wspierają niby współzawodnictwo wynikające z ciężkiej pracy sportowców różnych dyscyplin. Można odnieść wrażenie, że Gazprom i jego kremlowscy właściciele są w stanie dziś czerpać korzyści z Ukrainy i jej próby ponownego podboju - podobnie do IG Farben czy koncernu Kruppa w czasie II wojny światowej, co kosztowało w XX wieku miliony istnień ludzkich.

Na świecie jest wiele państw demokratycznych i cywilizowanych, których władze są godne przez swoją politykę tolerancji aby organizować XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018. Rosja do nich nie należy! Wystarczy wspomnieć, że w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 r. w Soczi na kijowskim Majdanie lała się krew niewinnych, cywilnych obywateli państwa atakowanego przez Federację Rosyjską.

Oczekuję jako więzień czasów komunizmu, systemu bliźniaczego wobec nazizmu, że Pan Prezes jako obywatel Szwajcarii, kraju neutralnego w czasie ostatniej wojny światowej, przed możliwym blamażem związanym z ewentualnym utrzymaniem organizacji XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji, odwiedzi Polskę oraz miejsca kaźni milionów obywateli II RP zamordowanych przez ZSRR w latach 1939-89 i nie dopuści do oderwania FIFA od historycznych faktów i tragedii ludzkiej spowodowanej i wspieranej przez następcę prawnego oraz mentalnego ... następnych i ważnych sportowo mistrzostw świata!

Można być apolitycznym, ale nie ślepym!

Z poważaniem

(-) Adam Słomka 

Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI, poseł na Sejm RP (1991-2001), obserwator OBWE procesów demokratycznych   w krajach tzw. b. Bloku Wschodniego

[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook