Jedynie prawda jest ciekawa


Mozil znów pluje: Polacy na emigracji stają się fatalni

30.10.2014

Czesław Mozil kolejny raz obraża Polaków. Choć próbuje się tłumaczyć ze swojej piosenki „Nienawidzę Cię Polsko” kolejny raz pluje Polakom w twarz, obrażając tych, którzy wyjechali na Zachód za chlebem.

Odnosząc się do okoliczności powstania piosenki „Nienawidzę Cię Polsko” Mozil w rozmowie z Radiem Wrocław tłumaczy: „Miałem takie poczucie, że jeśli ktoś ma poruszyć ten wątek emigracji i pozwolić sobie pojechać trochę po bandzie, to kto jak nie ja?” Odniósł się tym samym do swojego pobytu na Zachodzie, gdzie spędził lata swojego życia.

„Żeby nie było, ja kocham Polskę! Nie mówię, że my Polacy jesteśmy źli, mówię, że na emigracji stajemy się fatalni. Coś się dzieje z nami na emigracji i bardzo zaczynamy narzekać na swój kraj. Stajemy się bardzo rasistowscy, narzekamy na rząd, obojętnie jaki by był. Emigrant, który doświadcza za granicą tego, że można żyć inaczej ma prawo zadziwiać się, dlaczego pewne rzeczy tak funkcjonują w Polsce. Jestem pewny, że emigrant tęskni za Polską, ale do tego się nie przyznaje. I ten wątek chcę poruszać” - próbuje tłumaczyć Mozil.

Muzyk zaznacza, że inspiracją do napisania piosenki była wizyta w Edynburgu. „Zobaczyłem na murze napis „Nie wybaczę ci Polsko” i wzruszyłem się. Zadzwoniłem do Michała Zabłockiego i poprosiłem go o tekst” - relacjonuje.

W rozmowie odnosi się również do procesu, jaki zapowiedziała mu „Solidarność”. Związek zapowiedział, że pozwie piosenkarza, bo wykorzystał bez zgody jej logo. „Nie chcę się o tym wypowiadać. Tą sprawą zajęli się już prawnicy, nie chcę teraz tego komentować. Jestem grajkiem, muzykę. Co mogę powiedzieć, moja matka kocha „Solidarność”. To wszystko jest smutnym nieporozumieniem” - uważa Czesław Mozil.

Całą jego wypowiedź można skwitować podobnie. To jakieś nieporozumienie, co wygaduje idol polskiego salonu...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook