Jedynie prawda jest ciekawa

Mozil znów pluje: Polacy na emigracji stają się fatalni

30.10.2014

Czesław Mozil kolejny raz obraża Polaków. Choć próbuje się tłumaczyć ze swojej piosenki „Nienawidzę Cię Polsko” kolejny raz pluje Polakom w twarz, obrażając tych, którzy wyjechali na Zachód za chlebem.

Odnosząc się do okoliczności powstania piosenki „Nienawidzę Cię Polsko” Mozil w rozmowie z Radiem Wrocław tłumaczy: „Miałem takie poczucie, że jeśli ktoś ma poruszyć ten wątek emigracji i pozwolić sobie pojechać trochę po bandzie, to kto jak nie ja?” Odniósł się tym samym do swojego pobytu na Zachodzie, gdzie spędził lata swojego życia.

„Żeby nie było, ja kocham Polskę! Nie mówię, że my Polacy jesteśmy źli, mówię, że na emigracji stajemy się fatalni. Coś się dzieje z nami na emigracji i bardzo zaczynamy narzekać na swój kraj. Stajemy się bardzo rasistowscy, narzekamy na rząd, obojętnie jaki by był. Emigrant, który doświadcza za granicą tego, że można żyć inaczej ma prawo zadziwiać się, dlaczego pewne rzeczy tak funkcjonują w Polsce. Jestem pewny, że emigrant tęskni za Polską, ale do tego się nie przyznaje. I ten wątek chcę poruszać” - próbuje tłumaczyć Mozil.

Muzyk zaznacza, że inspiracją do napisania piosenki była wizyta w Edynburgu. „Zobaczyłem na murze napis „Nie wybaczę ci Polsko” i wzruszyłem się. Zadzwoniłem do Michała Zabłockiego i poprosiłem go o tekst” - relacjonuje.

W rozmowie odnosi się również do procesu, jaki zapowiedziała mu „Solidarność”. Związek zapowiedział, że pozwie piosenkarza, bo wykorzystał bez zgody jej logo. „Nie chcę się o tym wypowiadać. Tą sprawą zajęli się już prawnicy, nie chcę teraz tego komentować. Jestem grajkiem, muzykę. Co mogę powiedzieć, moja matka kocha „Solidarność”. To wszystko jest smutnym nieporozumieniem” - uważa Czesław Mozil.

Całą jego wypowiedź można skwitować podobnie. To jakieś nieporozumienie, co wygaduje idol polskiego salonu...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook