Jedynie prawda jest ciekawa


Mozil znów pluje: Polacy na emigracji stają się fatalni

30.10.2014

Czesław Mozil kolejny raz obraża Polaków. Choć próbuje się tłumaczyć ze swojej piosenki „Nienawidzę Cię Polsko” kolejny raz pluje Polakom w twarz, obrażając tych, którzy wyjechali na Zachód za chlebem.

Odnosząc się do okoliczności powstania piosenki „Nienawidzę Cię Polsko” Mozil w rozmowie z Radiem Wrocław tłumaczy: „Miałem takie poczucie, że jeśli ktoś ma poruszyć ten wątek emigracji i pozwolić sobie pojechać trochę po bandzie, to kto jak nie ja?” Odniósł się tym samym do swojego pobytu na Zachodzie, gdzie spędził lata swojego życia.

„Żeby nie było, ja kocham Polskę! Nie mówię, że my Polacy jesteśmy źli, mówię, że na emigracji stajemy się fatalni. Coś się dzieje z nami na emigracji i bardzo zaczynamy narzekać na swój kraj. Stajemy się bardzo rasistowscy, narzekamy na rząd, obojętnie jaki by był. Emigrant, który doświadcza za granicą tego, że można żyć inaczej ma prawo zadziwiać się, dlaczego pewne rzeczy tak funkcjonują w Polsce. Jestem pewny, że emigrant tęskni za Polską, ale do tego się nie przyznaje. I ten wątek chcę poruszać” - próbuje tłumaczyć Mozil.

Muzyk zaznacza, że inspiracją do napisania piosenki była wizyta w Edynburgu. „Zobaczyłem na murze napis „Nie wybaczę ci Polsko” i wzruszyłem się. Zadzwoniłem do Michała Zabłockiego i poprosiłem go o tekst” - relacjonuje.

W rozmowie odnosi się również do procesu, jaki zapowiedziała mu „Solidarność”. Związek zapowiedział, że pozwie piosenkarza, bo wykorzystał bez zgody jej logo. „Nie chcę się o tym wypowiadać. Tą sprawą zajęli się już prawnicy, nie chcę teraz tego komentować. Jestem grajkiem, muzykę. Co mogę powiedzieć, moja matka kocha „Solidarność”. To wszystko jest smutnym nieporozumieniem” - uważa Czesław Mozil.

Całą jego wypowiedź można skwitować podobnie. To jakieś nieporozumienie, co wygaduje idol polskiego salonu...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook