Jedynie prawda jest ciekawa


Mozil: w PRL to Polak krzywdził Polaka

04.11.2014

Czesław Mozil kolejny raz przekonuje, że kocha Polskę, a jego piosenka została źle zrozumiana. Tyle tylko, że kolejny raz jego wywiad przeczy tym deklaracjom. Śpiewak ani myśli wycofywać się ze swoich obraźliwych dla Polski i Polaków tez.

Tym razem w „Polsce The Times” muzyk przekonuje. „Fascynuje mnie to, że my - Polacy - lubimy ze sobą walczyć. Czasami zjednoczymy się przeciwko wspólnemu wrogowi, ale generalnie nie żyjemy w zgodzie” - mówi Mozil.

Chwilę później dodaje, że jest patriotą. „Patriotyzm to miłość do Polski. Płacę tu podatki, mieszkam na warszawskiej Pradze, jestem dumny. Kocham odkrywać mój kraj. Kocham poznawać jego różnorodność. Nie przeczytałem Mickiewicza, mam jednak poczucie, że jestem maleńką kropelką niezbędną do funkcjonowania tego miejsca. Jeśli kiedyś przyjdzie mi mieć dzieci, a one nie będą mieszkać w Polsce, to (..) będą wiedziały, skąd pochodzą ich korzenie” - zapewnia Mozil.

Przyznaje, że niewiele wie o historii Polski. „Mam małą wiedzę historyczną, ale uważam, że w czasach PRL to Polak krzywdził Polaka. Liczyło się, z kim stawiałeś, gdzie się znalazłeś. I teraz dochodzi do tego, że więcej energii poświęcamy na patrzenie wstecz, a nie na myślenie o przyszłości. Wszelkie rozrachunki rodem z piaskownicy tylko zniechęcają młodych ludzi. Może o naszej transformacji ustrojowej za kilkadziesiąt lat będzie się mówiło jako o czymś absolutnie unikalnym?” - tłumaczy Mozil. I rzeczywiście dowodzi, że o historii wie niewiele.

Jednak te defekt nie przeszkadza mu w ocenianiu rodaków. Krytycznie wypowiada się też o Janie Pawle II. „Jan Paweł II zrobił mnóstwo dobrego dla Polski. To symbol. Ale osobiście mam do niego wielki żal, bo mógł zrobić o wiele więcej dla innych. Wystarczyło, żeby pojechał do Afryki i powiedział ludziom, żeby używali prezerwatyw. Żeby otworzył się homoseksualistów, na rozwodników” - przekonuje Mozil, prezentując skrajnie lewacki pogląd na Kościół i jego nauczanie. Dla Mozila Kościół jest dobry, ale jak zaakceptuje lewicowe podejście do spraw obyczajowych.

To nie jedyne tezy muzyka, wskazujące, że nie wie on o czym mówi. Zapewnia w rozmowie z „Polską The Times”, że piosenka „Nienawidzę Cię Polsko” do dowód na jego patriotyzm. „Dla mnie to nie jest kontrowersyjne. Czuje się Polakiem i zagorzałym patriotą. Ja tylko próbuję opisać pewne emocje związane z emigracją” - tłumaczy Mozil.

A potem niemal w tym samym zdaniu dodaje, że „już nienawidzi Polski”. „Nienawidzę tej Polski, która we mnie siedzi” - tłumaczy. W innym zdaniu zaznacza: „W listopadzie lecę do Iranu. Bardzo się cieszę, że w Święto Niepodległości nie będzie mnie w Warszawie - jeśli tylko mam możliwość, to co roku uciekam w tym dniu ze stolicy”.

Trudno pojąć co Czesław Mozil ma w głowie. Zdaje się, że on sam nie bardzo to rozumie.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 2. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 3. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 4. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 5. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 6. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 7. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

 8. israel231012018 02.02.2018

  Premier Izraela: Hitler nie chciał mordować Żydów

  Hitler wcale nie chciał mordować Żydów - to nie wyznania leśnych komediantów-neonazistów, świętujących kolejną rocznicę urodzin swojego wodza, czy nawet działaczy niemieckiej partii NPD

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook