Jedynie prawda jest ciekawa


Mozil: w PRL to Polak krzywdził Polaka

04.11.2014

Czesław Mozil kolejny raz przekonuje, że kocha Polskę, a jego piosenka została źle zrozumiana. Tyle tylko, że kolejny raz jego wywiad przeczy tym deklaracjom. Śpiewak ani myśli wycofywać się ze swoich obraźliwych dla Polski i Polaków tez.

Tym razem w „Polsce The Times” muzyk przekonuje. „Fascynuje mnie to, że my - Polacy - lubimy ze sobą walczyć. Czasami zjednoczymy się przeciwko wspólnemu wrogowi, ale generalnie nie żyjemy w zgodzie” - mówi Mozil.

Chwilę później dodaje, że jest patriotą. „Patriotyzm to miłość do Polski. Płacę tu podatki, mieszkam na warszawskiej Pradze, jestem dumny. Kocham odkrywać mój kraj. Kocham poznawać jego różnorodność. Nie przeczytałem Mickiewicza, mam jednak poczucie, że jestem maleńką kropelką niezbędną do funkcjonowania tego miejsca. Jeśli kiedyś przyjdzie mi mieć dzieci, a one nie będą mieszkać w Polsce, to (..) będą wiedziały, skąd pochodzą ich korzenie” - zapewnia Mozil.

Przyznaje, że niewiele wie o historii Polski. „Mam małą wiedzę historyczną, ale uważam, że w czasach PRL to Polak krzywdził Polaka. Liczyło się, z kim stawiałeś, gdzie się znalazłeś. I teraz dochodzi do tego, że więcej energii poświęcamy na patrzenie wstecz, a nie na myślenie o przyszłości. Wszelkie rozrachunki rodem z piaskownicy tylko zniechęcają młodych ludzi. Może o naszej transformacji ustrojowej za kilkadziesiąt lat będzie się mówiło jako o czymś absolutnie unikalnym?” - tłumaczy Mozil. I rzeczywiście dowodzi, że o historii wie niewiele.

Jednak te defekt nie przeszkadza mu w ocenianiu rodaków. Krytycznie wypowiada się też o Janie Pawle II. „Jan Paweł II zrobił mnóstwo dobrego dla Polski. To symbol. Ale osobiście mam do niego wielki żal, bo mógł zrobić o wiele więcej dla innych. Wystarczyło, żeby pojechał do Afryki i powiedział ludziom, żeby używali prezerwatyw. Żeby otworzył się homoseksualistów, na rozwodników” - przekonuje Mozil, prezentując skrajnie lewacki pogląd na Kościół i jego nauczanie. Dla Mozila Kościół jest dobry, ale jak zaakceptuje lewicowe podejście do spraw obyczajowych.

To nie jedyne tezy muzyka, wskazujące, że nie wie on o czym mówi. Zapewnia w rozmowie z „Polską The Times”, że piosenka „Nienawidzę Cię Polsko” do dowód na jego patriotyzm. „Dla mnie to nie jest kontrowersyjne. Czuje się Polakiem i zagorzałym patriotą. Ja tylko próbuję opisać pewne emocje związane z emigracją” - tłumaczy Mozil.

A potem niemal w tym samym zdaniu dodaje, że „już nienawidzi Polski”. „Nienawidzę tej Polski, która we mnie siedzi” - tłumaczy. W innym zdaniu zaznacza: „W listopadzie lecę do Iranu. Bardzo się cieszę, że w Święto Niepodległości nie będzie mnie w Warszawie - jeśli tylko mam możliwość, to co roku uciekam w tym dniu ze stolicy”.

Trudno pojąć co Czesław Mozil ma w głowie. Zdaje się, że on sam nie bardzo to rozumie.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270hannalis 25.05.2018

  Jaki mąż, taka i żona. Jedyna Pasja Hanny Lis, to ataki na prezydenta?

  Hanna Lis bardzo chętnie bierze przykład z męża i podobnie, jak on, zamieniła swój profil na Twitterze w antypisowską tubę. Ze szczególnym zacięciem była prezenterka Teleexpressu atakuje prezydenta Andrzeja Dudę

 2. engelking17052018 17.05.2018

  Quo vadis „Dobra zmiano”? Pół miliona dotacji na finansowanie antypolonizmu!

  Ponad pół miliona dotacji na badania, których celem jest „opowiedzenie na nowo” problematyki postaw Polaków wobec Zagłady.

 3. 1270samiswoi 15.05.2018

  Jacek Saryusz-Wolski nokautuje Schetynę i Petru

  Tę scenę z filmu „Sami Swoi” chyba każdy pamięta. Internauci bez litości wykorzystali fragment filmu, by zdemaskować działania obecnej opozycji. Niniejszy mem śmieszy, ale niestety jest w nim też jest coś niezwykle smutnego i bolesnego. Współczesna Targowica.

 4. 1270Liswscieklak 15.05.2018

  Tomasz Lis znowu odleciał i pluje jadem. Opętał go Niesiołowski?

  Choć Tomasz Lis systematycznie udowadnia, że ma ogromny problem z opanowaniem emocji i dla własnego dobra powinien już dawno zostać odcięty od internetu (głównie portali społecznościowych), jego bliscy i współpracownicy zdają się tego nie zauważać.

 5. 1270danielolbrychski 10.05.2018

  Jak oni nienawidzą PiS. Olbrychski i Janda, agitują na rzecz Marszu Platformy

  Niechęć części tzw. środowiska artystów i elit III RP do obecnej ekipy rządowej nie jest tajemnicą, o czym sami „demiurdzy” i dzieci dziewięciu muz mówią otwarcie i często.

 6. 1270adamowiczgdans 10.05.2018

  Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

  Czy to możliwe, że włodarz tysiącletniego grodu nad Motławą, zarządzający aglomeracją liczącą blisko pół miliona mieszkańców, szczuje ludzi przeciwko swoim politycznym konkurentom?

 7. 1270uhadacz 10.05.2018

  "Zaplute mordy", "krzywe ryje" i zapach PiS-uaru, to mowa miłości opozycji

  O tym, że tzw. obrońcy demokracji nie słyną z tolerancji nikogo nie musimy przekonywać. Inna rzecz, że w ich szeregach agresja narasta w tempie geometrycznym

 8. 1270alejaja 09.05.2018

  Ale jaja, ale jaja. Bieńkowska rzuca mięsem w Parlamencie Europejskim

  Myślicie, że ciepła posadka w Komisji Europejskiej zmieniła jej język? Nic z tych rzeczy.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook