Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Mówią nam o demokratycznej Polsce

20.11.2013

Oskarża się nas kombatantów o przesadny antykomunizm, antyrosyjskość i grzebanie w życiorysach, w „zawiłej” historii PRL.

Wojciech Cejrowski – zasłużony popularyzator kultury – jest obiektem ataku za to, że publicznie broni swojej wiary. Historykom i dziennikarzom poszukującym prawdy o najnowszych historii zamyka się usta, wyrzuca z pracy, odmawia sali na spotkanie. Cenzurują i zastraszają nawet poetów – np. Jana Pietrzaka i Jarosława Marka Rymkiewicza.

Wszystko w tym samym czasie, gdy sądy powszechne o jawnej PRL-owskiej proweniencji gremialnie uznają, że generałowie Kiszczak, Jaruzelski, Ciastoń a wczoraj Kostrzewa nie mogą być osądzeni, gdyż nie są w stanie zrozumieć zarzutów stawianych im za zbrodniczą działalność w czasach PRL. Ten ostatni – jako ostatni naczelny prokurator wojskowy PRL i pierwszy prokurator wojskowy III RP – odmówił rehabilitacji bohatera polskiej walki z Rosją – Witoldowi Pileckiemu.

Oskarżeni Kiszczak, Jaruzelski i Kostrzewa zacierali ręce, gdy ginął w drugim pokoleniu „zapluty karzeł reakcji” ks. Jerzy Popiełuszko. Matka kapelana nie doczekała niczego innego niż szyderstwa „wymiaru sprawiedliwości” z ofiary Syna.

Woła się „tu jest Polska” w sytuacji, gdy ludzie-kalki nazizmu – komuniści i ich spadkobiercy stosujący metody „minionego” totalitaryzmu – szydząc z  art. 2 i 19 Konstytucji RP i „pocierając” się art. 13 Ustawy Zasadniczej - robią wszystko, aby polskość, państwowość, patriotyzm i antykomunizm były znakiem „ciemnogrodu”.

Zamiast analizować pozytywne projekty, np. Konfederacji w zakresie programu dla młodego pokolenia, zajmujemy się z przymusu rozliczeniem oczywistych spraw z przeszłości. Tak, jak w Norymberdze skazano dygnitarzy hitlerowskich, tak dziś nie ma woli, aby uznać zbrodniarzy komunistycznych za winnych zbrodni przeciwko ludzkości. Tyle, że nie w świetle dostępnej  wiedzy – ale w majestacie prawa  zmowy Okrągłego Stołu. Dlatego Lech Wałęsa chronił i wspierał „lewą nogę” a obecny prezydent III RP Bronisław Komorowski za doradcę wziął sobie m.in. tow. gen. Jaruzelskiego…

Jak mówił Erwin von Witzleben - sądzony za zamach na Hitlera - „za kilka miesięcy lud przeciągnie was po zbrukanych ulicach”. W słowach nazistowskiego zbrodniarza odnaleźć można zdolność przewidywania ... Jak długo bowiem można w świetle prawa III RPPRL bronić zbrodniarzy, dla których Pakt Ribbentrop  – Mołotow był fundamentem kariery?

 

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001),

więzień polityczny PRL oraz III RP

http://www.niezlomni.net

 

[Fot. Jan Kowalski]

facebook.com/stefczyk.info?fref=ts">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook