Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

22.01.2017

„Zasadniczą rzeczą jest to, że to nie jest Centrum pana Adamowicza, a że jest ono akurat na terenie Gdańska, to nic nie znaczy. To jest ogólnopolski symbol i inicjatywa, związana z Solidarnością” - mówił w rozmowie z Fronda.pl Kornel Morawiecki odnosząc się do ataku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na Krzysztofa Wyszkowskiego w związku z Radą Europejskiego Centrum Solidarności.

„Absolutnie decyzja należy do pana ministra Glińskiego i do polskiego rządu” - powiedział Morawiecki. „Pan Adamowicz może nie chcieć, ale to jest jego subiektywne zdanie, które absolutnie nie powinno się liczyć” - dodał. 

Marszałek senior ocenił także rządy prezydenta Gdańska. 

„Pan Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi - po pierwsze, a po drugie dla mnie były też gorszące jego powiązania z Amber Gold związaną z linią lotniczą, OLT Express. On to promował, a to było oszustwo, które dotknęło dziesiątki albo setki tysięcy Polaków, i były w to zaangażowane potężne pieniądze. Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja” - ocenił. 

Jak zaznaczył, liczy na to, że uda się odsunięcie Adamowicza, gdy będzie wprowadzona kadencyjność prezydentów miast. 

Włodarz Gdańska oskarżył Krzysztofa Wyszkowskiego o „tropienie domniemanych agentów”. Jednak zdaniem Morawieckiego w rzeczywistości jest odwrotnie. 

„Ja obawiam się, że pan Krzysztof Wyszkowski za mało tropił agentów” - mówił poseł, wspominając wydarzenia związane z teczkami w '92 roku. „I wtedy nie występował na manifestacjach, które organizowałem. I jeśli mam w ogóle mieć do Krzyśka jakieś pretensje, to takie, że za mało wtedy, w owym czasie, zajmował się tropieniem agentów, a nie że za dużo” - dodał. 

Pytany o Radę ECS, Morawiecki stwierdził, że nawet gdyby on i Wyszkowski w niej zasiadali, „to i tak „większość tej rady byłaby ze starego nadania, związana z panem prezydentem Adamowiczem”. „Bylibyśmy tam w mniejszości, więc nadal i tak to nie będzie w porządku, ale ja nie uchylam się, nie przebieram. Uważam, że jeżeli mnie pan minister prosi, to moim zadaniem jest być w tej radzie” - mówił marszałek senior. 


ak/Fronda.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook