Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki: „Władek, czy ci rozum odebrało?”

13.12.2016

„Władek, czy ci rozum odebrało? Przepraszam, gdzie ty tu widzisz jakieś analogie?” – mówił Kornel Morawiecki w radiowej jedynce, zwracając się do Władysława Frasyniuka.

Frasyniuk wezwał niedawno, by 13 grudnia przyjść pod siedzibę PiS i demonstrować „przeciwko państwu autorytarnemu”. Do jego słów odniósł się marszałek senior. 

„Gdzie ty tu widzisz w sytuacji, w której do więzień wsadzono tysiące ludzi, gdzie zagrożono karą śmierci, gdzie straszono nas wszystkich, gdzie obezwładniający strach padł na naród” - pytał Morawiecki. 

„Gdzie ty tu widzisz analogię teraz z tym, że demokracja rządzi, że parlament uchwala ustawy w sposób taki, jak naród to sobie życzył w tym znaczeniu, że ta większość, która jest w Sejmie i ona reprezentowana jest przez rząd, przez pana prezydenta, że to jest autentyczna demokratyczna większość” - mówił dalej. 

„No przecież tak nie można mówić. Demokracja to nie są też rządy tylko większości, ale to jest zgoda na rządy większości. Jak ci ludzie nie godzą się na rządy większości, no to oni nie są demokratami, to nie wiem, kim oni są. To oni są raczej forpocztą jakiejś autokracji, a nie ci, co rządzą. No przecież to jest jakieś kompletne pomieszanie pojęć. Kompletne” - stwierdził działacz Solidarności Walczącej. 

Morawiecki pytany o stan wojenny mówił, że 13 grudnia był dniem zdrady narodowej i zniszczenia polskiej nadziei. 

Jak podkreślił, wraz z innymi opozycjonistami nie przypuszczał, że atak nastąpi od wewnątrz, ze strony polskiego wojska, choć należało się tego spodziewać. 

„Ale to, co się stało, dla ogółu społeczeństwa, dla narodu było jednakże poważnym takim zaskoczeniem i było bezpośrednim wiarołomstwem, bo pojawił się wtedy i strach, i pewna zgroza pewna, co z nami będzie” - opowiadał. 

„Ten naród wtedy się naprawdę łączył. Mieliśmy wtedy szansę na odrodzenie, na stworzenie nowej rzeczywistości, a to było zduszenie tej właśnie takiej nadziei, odłożenie jej o dekadę” – dodał marszałek senior.


ak/Polskie Radio 1

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 8. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook