Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki: „Władek, czy ci rozum odebrało?”

13.12.2016

„Władek, czy ci rozum odebrało? Przepraszam, gdzie ty tu widzisz jakieś analogie?” – mówił Kornel Morawiecki w radiowej jedynce, zwracając się do Władysława Frasyniuka.

Frasyniuk wezwał niedawno, by 13 grudnia przyjść pod siedzibę PiS i demonstrować „przeciwko państwu autorytarnemu”. Do jego słów odniósł się marszałek senior. 

„Gdzie ty tu widzisz w sytuacji, w której do więzień wsadzono tysiące ludzi, gdzie zagrożono karą śmierci, gdzie straszono nas wszystkich, gdzie obezwładniający strach padł na naród” - pytał Morawiecki. 

„Gdzie ty tu widzisz analogię teraz z tym, że demokracja rządzi, że parlament uchwala ustawy w sposób taki, jak naród to sobie życzył w tym znaczeniu, że ta większość, która jest w Sejmie i ona reprezentowana jest przez rząd, przez pana prezydenta, że to jest autentyczna demokratyczna większość” - mówił dalej. 

„No przecież tak nie można mówić. Demokracja to nie są też rządy tylko większości, ale to jest zgoda na rządy większości. Jak ci ludzie nie godzą się na rządy większości, no to oni nie są demokratami, to nie wiem, kim oni są. To oni są raczej forpocztą jakiejś autokracji, a nie ci, co rządzą. No przecież to jest jakieś kompletne pomieszanie pojęć. Kompletne” - stwierdził działacz Solidarności Walczącej. 

Morawiecki pytany o stan wojenny mówił, że 13 grudnia był dniem zdrady narodowej i zniszczenia polskiej nadziei. 

Jak podkreślił, wraz z innymi opozycjonistami nie przypuszczał, że atak nastąpi od wewnątrz, ze strony polskiego wojska, choć należało się tego spodziewać. 

„Ale to, co się stało, dla ogółu społeczeństwa, dla narodu było jednakże poważnym takim zaskoczeniem i było bezpośrednim wiarołomstwem, bo pojawił się wtedy i strach, i pewna zgroza pewna, co z nami będzie” - opowiadał. 

„Ten naród wtedy się naprawdę łączył. Mieliśmy wtedy szansę na odrodzenie, na stworzenie nowej rzeczywistości, a to było zduszenie tej właśnie takiej nadziei, odłożenie jej o dekadę” – dodał marszałek senior.


ak/Polskie Radio 1

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook