Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki: Sytuacja w mediach jest patologiczna

31.12.2015

"Media działają w czyimś interesie, a nie w interesie społeczeństwa".

Kornel Morawiecki uważa, że zmiany w mediach publicznych powinny mieć miejsce. Poseł Kukiz'15 przyznaje, że tempo pracy PiS-u w tej sprawie budzi wątpliwości. Jednak jego zdaniem sytuacja w mediach jest nie do zaakceptowania. "Nie wszystkie metody są godne pochwały. Ale jak inaczej można to zmienić? Sytuacja jest patologiczna. Bo nawet dobre prawo o KRRiT wytworzyło sytuację taką, jaką pokazywał jeden z posłów wczoraj, że w ostatnich tygodniach pan Petru był pokazywany przez 6 godzin, a pan prezydent – przez 15 minut. To głęboko nienormalna sytuacja" - tłumaczy Morawiecki w portalu wPolityce.pl.

I dodaje: "media działają w czyimś interesie, a nie w interesie społeczeństwa".

Morawiecki zaznacza, że stworzenie mediów narodowych jest dobrym pomysłem. "Moim zdaniem tak. Choć na razie są to media komisaryczne. Bo ja nie widzę innego sposobu, żeby siłę tego potężnego medialnego lobby można naruszyć bez takiej komisarycznej – narzuconej z góry transformacji. Nie powiem, że  mi się to podoba. Bo to jest taki styl komunistyczny – jak mówił poseł Święcicki. Ale jak naruszyć ten układ tworzony przez dwadzieścia kilka lat? A to środowisko tak jest kształtowane, że np. w sporze o TK widzi tylko racje Trybunału, a nie dostrzega racji drugiej strony. Tych, którzy wygrali wybory. To nie jest równoważone. Zachowanie pana Rzeplińskiego jest właściwie trochę takie warcholskie. Takie liberum veto. On nie pozwala. Ale to jest jedna osoba, czy kilka osób. A po drugiej stronie jest cały społeczny układ. Więc to nie może być tak, żeby panowało nad nami liberum veto" - zaznacza Morawiecki.

ez,wPolityce.pl
[Fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook