Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki: Sytuacja w mediach jest patologiczna

31.12.2015

"Media działają w czyimś interesie, a nie w interesie społeczeństwa".

Kornel Morawiecki uważa, że zmiany w mediach publicznych powinny mieć miejsce. Poseł Kukiz'15 przyznaje, że tempo pracy PiS-u w tej sprawie budzi wątpliwości. Jednak jego zdaniem sytuacja w mediach jest nie do zaakceptowania. "Nie wszystkie metody są godne pochwały. Ale jak inaczej można to zmienić? Sytuacja jest patologiczna. Bo nawet dobre prawo o KRRiT wytworzyło sytuację taką, jaką pokazywał jeden z posłów wczoraj, że w ostatnich tygodniach pan Petru był pokazywany przez 6 godzin, a pan prezydent – przez 15 minut. To głęboko nienormalna sytuacja" - tłumaczy Morawiecki w portalu wPolityce.pl.

I dodaje: "media działają w czyimś interesie, a nie w interesie społeczeństwa".

Morawiecki zaznacza, że stworzenie mediów narodowych jest dobrym pomysłem. "Moim zdaniem tak. Choć na razie są to media komisaryczne. Bo ja nie widzę innego sposobu, żeby siłę tego potężnego medialnego lobby można naruszyć bez takiej komisarycznej – narzuconej z góry transformacji. Nie powiem, że  mi się to podoba. Bo to jest taki styl komunistyczny – jak mówił poseł Święcicki. Ale jak naruszyć ten układ tworzony przez dwadzieścia kilka lat? A to środowisko tak jest kształtowane, że np. w sporze o TK widzi tylko racje Trybunału, a nie dostrzega racji drugiej strony. Tych, którzy wygrali wybory. To nie jest równoważone. Zachowanie pana Rzeplińskiego jest właściwie trochę takie warcholskie. Takie liberum veto. On nie pozwala. Ale to jest jedna osoba, czy kilka osób. A po drugiej stronie jest cały społeczny układ. Więc to nie może być tak, żeby panowało nad nami liberum veto" - zaznacza Morawiecki.

ez,wPolityce.pl
[Fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook