Jedynie prawda jest ciekawa

Morawiecki: Mamy tylko częściową niepodległość

24.04.2015

Mamy tylko częściową niepodległość, bo elity dbają o swoje partykularne interesy. Naród tylko wtedy ma niepodległość, jeśli dba o interesy wszystkich – podkreślił na antenie Telewizji Republika przewodniczący „Solidarności Walczącej” Kornel Morawiecki.

W rozmowie z Antonim Trzmielem podkreślił on, że dotychczasowe działania prezydenta Bronisława Komorowskiego są zaprzeczeniem polityki. W ten sposób odniósł się on do braku reakcji polskich władz na uczczeniu przez ukraiński parlament członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnych za mordy na Polakach.

- To, co dzieje się na Ukrainie jest skandalem. Nie ma absolutnie żadnej reakcji. Jeśli nie upominamy się o swoje ofiary, to czym my jesteśmy i na co zasługujemy? – mówił Morawiecki. – Jeśli my nic nie robimy, to jest zaprzeczenie polityki. To nie są politycy to są uzurpatorzy – kontynuował na antenie Telewizji Republika.

Krytycznie odniósł się on także do innych działań Komorowskiego. – Mamy tylko częściową niepodległość, bo elity dbają o swoje partykularne interesy. Naród tylko wtedy ma niepodległość, jeśli dba o interesy wszystkich – podkreślił. Morawiecki mówił o rozczarowaniu, jakiego doświadczył po upadku obaleniu w Polsce komunizmu i popełnionych błędach.

Telewizja Republika/mmil

[Fot. Telewizja Republika]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook