Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki: Interesy Zachodu są zagrożone

07.04.2016

"Zachód próbuje interesów bronić, robiąc zamieszanie w Polsce. Chce, żeby było jak dotychczas".

Kornel Morawiecki nie ma wątpliwości, że nagonka na Polskę ma podłoże w walce o realne interesy, którym grozi przejęcie przez PiS władzy. "Interesy Zachodu są zagrożone. Zachód próbuje tych interesów bronić, robiąc zamieszanie w Polsce, bo chce, żeby te interesy były zabezpieczone tak, jak były dotychczas. Obawia się, że nowa władza naruszy te interesy" –  tłumaczy Morawiecki, komentując ingerencję Komisji Weneckiej w sprawy Polski.

Marszałek senior mówiąc o zakończonych w Warszawie wizytach wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej oraz sekretarza generalnego Rady Europy, wskazał, że politycy chcą zbadać sytuację w Polsce, ponieważ część elit politycznych mówi, "że jest wielki zamęt, a część, że nic się nie dzieje". "Nie róbmy z tego sporu o Trybunał jakiejś linii okopów, bo to nie służy Polsce" – apelował.

Zdaniem marszałka seniora kraje Zachodu boją się o własne interesy, dlatego ingerują w wewnętrzne sprawy Polski. Poseł Kukiz'15 podkreślił także, że poza inną rzeczywistością prawną w Polsce jest także "inna rzeczywistość gospodarcza". "Ona jest utrzymywana, a my pomału próbujemy się z niej wyrwać. To jest też spór o naszą niezależność na terenie Europy" – stwierdził na antenie Polsat News.

Morawiecki wskazał także na dziwne działania prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego. Według posła Kukiz'15 Rzepliński nadużywa swojego stanowiska. "Jeżeli chodzi o stanowisko Rzeplińskiego, to jest to sprawa trochę personalna. On korzysta z olbrzymiej władzy i powołuje TK według nieustawowych przepisów" – powiedział.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook