Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki: Hanower to sukces polskich przedsiębiorców

25.04.2017

Hanower to ogromny sukces polskich przedsiębiorców. (...) Polacy zawsze jeździli na roboty do Niemiec, a teraz przywieźli własne roboty. Podpisaliśmy wiele ciekawych umów- mówił na antenie TVN24 Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

-Zrobiło to wrażenie na Niemcach, ponieważ nie kojarzyliśmy się nigdy z najnowszą technologią- zaznaczył. Wicepremier podkreślił, że Polska jest dla Niemiec ważnym partnerem gospodarczym. -Polska jest na takim samym miejscu eksportowym dla Niemiec jak Włochy. (...) Stajemy się jednym z głównych graczy gospodarczych w Europie. Polska jest pierwszym krajem najszybciej rozwijającym się krajem w Europie- wskazał Morawiecki.

Polityk zaznaczył, że oczekiwał od stacji TVN, że w większym stopniu będą relacjonowane targi w Hanowerze. -Trzeba był nas pokazywać trochę więcej. Chciałbym, abyście tyle mówili o targach w Hanowerze, co o zakończonej sprawie Misiewicza- podkreślił. Minister pytany o dr Berczyńskiego i jego wypowiedź o Caracalach, odpowiedział: Nie widziałem go na oczy na żadnym zespole offsetowym. Według mojej wiedzy ze strony nie miał nic wspólnego z negocjacjami dot. zakupu Caracali- zaznaczył.

Morawiecki pochwalił także szef Ministerstwa Obrony Narodowej. -Minister Macierewicz znakomicie wykonuje reindustrializacja armii, która nie była zrobiona przez kilkanaście lat- podkreślił. Przekonywał również, że w przyszłym budżecie znajdzie się więcej pieniędzy na obronność. -W przyszłym budżecie będzie na pewno 2-3 mld zł więcej na obronność- zapewnił.

fot. [PAP/Rafał Guz]

pc/kk/TVN24


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook