Jedynie prawda jest ciekawa

Morawiecki: Hanower to sukces polskich przedsiębiorców

25.04.2017

Hanower to ogromny sukces polskich przedsiębiorców. (...) Polacy zawsze jeździli na roboty do Niemiec, a teraz przywieźli własne roboty. Podpisaliśmy wiele ciekawych umów- mówił na antenie TVN24 Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

-Zrobiło to wrażenie na Niemcach, ponieważ nie kojarzyliśmy się nigdy z najnowszą technologią- zaznaczył. Wicepremier podkreślił, że Polska jest dla Niemiec ważnym partnerem gospodarczym. -Polska jest na takim samym miejscu eksportowym dla Niemiec jak Włochy. (...) Stajemy się jednym z głównych graczy gospodarczych w Europie. Polska jest pierwszym krajem najszybciej rozwijającym się krajem w Europie- wskazał Morawiecki.

Polityk zaznaczył, że oczekiwał od stacji TVN, że w większym stopniu będą relacjonowane targi w Hanowerze. -Trzeba był nas pokazywać trochę więcej. Chciałbym, abyście tyle mówili o targach w Hanowerze, co o zakończonej sprawie Misiewicza- podkreślił. Minister pytany o dr Berczyńskiego i jego wypowiedź o Caracalach, odpowiedział: Nie widziałem go na oczy na żadnym zespole offsetowym. Według mojej wiedzy ze strony nie miał nic wspólnego z negocjacjami dot. zakupu Caracali- zaznaczył.

Morawiecki pochwalił także szef Ministerstwa Obrony Narodowej. -Minister Macierewicz znakomicie wykonuje reindustrializacja armii, która nie była zrobiona przez kilkanaście lat- podkreślił. Przekonywał również, że w przyszłym budżecie znajdzie się więcej pieniędzy na obronność. -W przyszłym budżecie będzie na pewno 2-3 mld zł więcej na obronność- zapewnił.

fot. [PAP/Rafał Guz]

pc/kk/TVN24


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook