Jedynie prawda jest ciekawa


Mocny list Pawłowicz do Junckera: Jest pan alkoholikiem

29.03.2017

Prof. Krystyna Pawłowicz mówi „dość” i zabiera głos ws. skandalicznych zachowań szefa Komisji Europejskiej, które najwyraźniej są wynikiem jego... „przypadłości”.

„Zwracam się do Pana Przewodniczącego w sprawie, która jest już publicznie szeroko komentowana w państwach członkowskich, w Polsce. Tą sprawą, a właściwie problemem europejskiej wspólnoty, jest trudna do ukrycia Pana choroba alkoholowa” - pisze posłanka PiS w liście skierowanym do przewodniczącego KE J-C Junckera.

Jak podkreśla polska parlamentarzystka, alkoholizm szefa KE jest nie tylko kompromitujący, ale też niebezpieczny. 

„Rodzi to różnego rodzaju zagrożenia dla interesów europejskich, jak też podważa Pana powagę i wiarygodność” - pisze Pawłowicz, wskazując przykład „szczególnie przykrego, niestosownego i kompromitującego” zachowania Junckera podczas audiencji z papieżem przed szczytem rzymskim UE. „Obraził Pan tym zachowaniem Papieża Franciszka” - stwierdza.

„Pana zachowania, będą wynikiem Pana choroby alkoholowej, są nie do zaakceptowania w świetle przyjętych norm kulturowych” - dodaje posłanka PiS. 

Jak tłumaczy Krystyna Pawłowicz, kompromituje to nie tylko piastowany przez niego urząd, ale obraża też obywateli Unii Europejskiej, w tym ją samą, jako posła na Sejm i obywatela państwa członkowskiego. 

Dlatego zwraca się z prośbą do szefa KE, by ten się zreflektował. 

„Proszę więc Pana Przewodniczącego o refleksję i zmianę sposobu wykonywania swojego urzędu” - pisze Pawłowicz. 

Posłanka podkreśla na koniec, że w czasie kryzysu UE, tak ważną funkcje szefa KE „winna wykonywać osoba potrafiąca kontrolować swe zachowania. W interesie nas wszystkich. 

ak/PAP

[fot. Fratria/PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook