Jedynie prawda jest ciekawa

Młynarski: Naród kupuje żenujące żarty

31.12.2014

Wojciech Młynarski w żołnierskich słowach recenzuje stan polskiego kabaretu.

"Nie ma dziś kabaretu politycznego, poetyckiego, są żenujące żarty na nieznośnym, amatorskim poziomie. Byle dostać brawa i zainkasować pieniądze. A naród, niestety, to kupuje" - ocenia Wojciech Młynarski, oceniając na łamach dziennika "Polska The Times" stan polskiego kabaretu. 

Rozmowa dotyczy też kondycji polskiej rozrywki w ogóle. Były członek kabaretu Dudek przekonuje, że coraz gorzej jest z tym, jak polskie społeczeństwo odbiera medialny i artystyczny przekaz. "Kiedy dawałem recitale, to publiczność, także tu, w Krakowie, była wymagająca, wyrobiona, inteligentna. Przyjemnie było z nią obcować, czując jej odzew. A teraz - i to mnie, nie waham się powiedzieć, wręcz przeraża - pojęcie "kabaretu" kompletnie się zdewaluowało. (...) Ale nawet nie to mnie smuci. Bardziej smuci mnie rechoczący naród, któremu to się podoba, który to kupuje. Straszna przemiana zaszła pod tym względem". 

A co z telewizją? "Powstał zamknięty obieg. Telewizja lansuje grono wykonawców, którzy korzystając z tej popularności, wypełniają jakieś masowe imprezy na stadionach pokazywane później przez telewizję. Koło się zamyka".

LL

[YT]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook