Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Młodzi do rządzących: "Od nas zależy następne tysiąc lat"

02.06.2015

Uczestnicy Sejmu Dzieci i Młodzieży nie zostawili suchej nitki na koalicji rządzącej.

„Jesteśmy pokoleniem, które kocha swoją Ojczyznę – Polskę. Wierzymy, że nie istnieje ona tylko teoretycznie. Nie wyobrażamy sobie udziały rządzących w różnorakich aferach, czy chodzenia na prywatne kolacje z państwowych pieniędzy.” - mówiła uczestniczka posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży.

„Prawdziwym problemem naszego pokolenia jest brak perspektyw na przyszłość i wielka emigracja młodych ludzi. […] Jak to się stało, że 70% tegorocznych maturzystów chce wyjechać z tego kraju?” - pytał Wojciech Cichy, kolejny uczestnik specjalnego posiedzenia Sejmu.

„Nie chcemy upadłej służby zdrowia, w której i tak za wszystko płacimy prywatnie; nie chcemy niedziałającego systemu emerytalnego, który okrada nasze rodziny; nie chcemy podatku dochodowego, który karze uczciwie zarabiających, a nagradza krętaczy” - dodał młody człowiek.  

Zdaniem deputowanego, w Polsce powstała siła, której „już nie powstrzymacie”.

„Dziś pokazaliśmy im żółtą kartkę , po to by na jesieni pokazać im czerwoną”

-- powiedział.

„Czy przypadkiem nie jest tak, że już w szkole nasza aktywność jest tłamszona, a prawo głosu odbierane?” - pytała Katarzyna Owczarek.

Posłanka Sejmu Dzieci i Młodzieży przypomniała stosunek do młodzieży prezentowany przez prorządowych „ekspertów”, w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej.

„Ponieważ młodzi odważyli się mieć swoje zdanie na temat polityków i sytuacji w Polsce, to znani publicyści kazali nam emigrować, używając w stosunku do nas obelżywych słów.”

Kolejny uczestnik przypomniał sprawę Traktatu Lizbońskiego i poruszył kwestię polskiej gospodarki.

„Przypomnijmy sobie, kto przez siedem lat niszczył polską gospodarkę, a następnie wyjechał do swoich mocodawców w Brukseli. Jakby ktoś zapomniał, był to Donald Tusk” - powiedział.

„Od nas zależy następne tysiąc lat i proszę was, nie zmarnujcie tego” - dodał.

mly/YouTube

[Fot.youtube.com]

Słowa kluczowe:

dzieci

,

Platforma Obywatelska

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook