Jedynie prawda jest ciekawa


Młody Tusk w klasztorze żeńskim

08.08.2012

Naprzeciw klasztoru męskiego stoi klasztor żeński. Nie ma w tym nic złego, ale może być . Młody Tusk do klasztoru żeńskiego właśnie polazł.

1. Przypomniało mi się to chińskie przysłowie, gdy prasa rozniosła wieść, że młody Kalemba zatrudnił się w państwowej agencji rolnej. Nie było w tym nic złego i nie mogło być. Gdy starszy Kalemba został ministrem rolnictwa, nadal nie ma w tym nic złego, chociaż zdaniem premiera Tuska – jednak coś złego może być. Partia premiera Tuska prezentuje bowiem inny, wyższy poziom wrażliwości moralnej, niż partia Kalemby, zaś sam premier wielokrotnie podkreślał, że korupcję i nepotyzm potępia ze szczególna bezwzględnością.

2. Na państwowym lotnisku w Gdańsku, bez żadnego konkursu, zatrudniony został syn premiera Michał Tusk. Zdaniem premiera Tuska nie ma w tym nic złego i nie może być.

3. Syn premiera Michał Tusk zatrudnił się dodatkowo w spółce OLT, której właścicielem jest inna spółka Amber Gold. Zdaniem Michała Tuska nie ma w tym nic złego i nie może być. Donald Tusk uznał, że w tej sprawie, jak w piosence Okudżawy – w milczeniu jest sens, jest dobro w milczeniu.

4. Zważywszy, że spółka OLT jest klientem lotniska w Gdańsku, z którym negocjowała opłaty lotniskowe dla swoich samolotów – w zatrudnieniu młodego Tuska tu i tu, jest coś złego, albowiem ten sam młody Tusk dwóm panom służył, mającym sprzeczne interesy, zwłaszcza że jeden interes jest państwowy, a drugi prywatny. Donald Tusk w tej sprawie też uznał, że w milczeniu jest sens.

5. Spółka Amber Gold prowadziła pod nosem i okiem władz państwowych działalność parabankową o cechach piramidy finansowej, a teraz nic chce oddać ludziom ich pieniędzy. Jest w tym coś bardzo złego, a jeśli rzeczywiście ludzie nie odbiorą chociaż części swoich lokat, to coś jeszcze gorszego może być.

6. Jeśli do tego dodać, że z tą kiwającą ludzi kompanią był powiązany i jeszcze tydzień temu dostał od niej ostatni przelew młody Tusk, który w dodatku przyznał się do znajomości z tajemniczym szefem Amber Gold niejakim Plichtą vel Stefańskim, sądownie karanym za machinacje finansowe – to jest w tym już coś naprawdę bardzo złego, a można podejrzewać, że coś jeszcze gorszego mogło być. To mianowicie mogło być, że ów szemrany biznes, który wywiódł w pole tysiące ludzi, dzięki zatrudnieniu młodego Tuska, mógł korzystać z parasola, który świadomie bądź nieświadomie, roztaczał nad nim starszy Tusk.

7. Na przeciw klasztoru męskiego stoi klasztor żeński. Nie ma w tym nic złego, ale zdaje się, że młody Tusk urwał się spod kontroli ojca przeora klasztoru męskiego i do klasztoru żeńskiego jednak polazł.

Janusz Wojciechowski

[Fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook