Jedynie prawda jest ciekawa


Młody sportowiec zabity na plaży. Chciał pomóc zaatakowanemu koledze, zakatowali go na śmierć

08.08.2017

Dramat nad Bajkałem – Jurij Własko rosyjski mistrz w zapasach zginął, bo chciał pomóc koledze atakowanemu przez lokalnych bandziorów. Cale zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą przez jednego ze świadków – nagranie wstrząsnęło Rosją.

Na filmie widzimy, jak banda kilkunastu rozjuszonych młodych mężczyzn atakuje Właska i jego znajomego. Zapaśnik zostaje obalony na ziemię i ugodzony nożem w pierś. Potem na jego ciało spada seria ciosów i kopnięć. Jak podają rosyjskie media, kilka ciosów w głowę zostało zadanych kastetem. Choć świadkowie wydarzeń natychmiast wezwali policję i pogotowie, służby przybyły ze sporym opóźnieniem. 20-letni zapaśnik, jeden z najbardziej utalentowanych rosyjskich sportowców młodego pokolenia, umarł w karetce w drodze do szpitala.  

Dramatyzmu sprawie dodaje fakt, że Własko zginął dzień po wygraniu przez niego ważnych zawodów, a cała sytuacja miała miejsce na plaży w jego rodzinnej miejscowości, w której odbywał się ogólnorosyjski turniej. Mieszkańcy mówią, że młody champion był uwielbiany przez krajan, a jego zabójcy to zwyrodnialcy i kryminaliści, od lat znani ze wzniecania rozrób odsiadujący wcześniej wyroki za rozboje.  

Okoliczności śmierci zapaśnika pokazują niestety, jak bardzo dzikim krajem jest Rosja. W biały dzień, na środku plaży dochodzi do rozboju, podczas którego napastnicy nie licząc się z konsekwencjami, wyciągają noże i kastety i biją, choć widzą, że ofiara już nawet się nie rusza. Tymczasem policja i pogotowie lekceważą kolejne wezwania świadków…

… W tym samym czasie rosyjski prezydent na swoim publicznym kanale chwali się swoim urlopem, podczas którego, niczym John Rambo nurkuje, poluje z harpunami na ryby i w samej bieliźnie zanurza się w zimnej syberyjskiej wodzie.  Rosjanie, choć wstrząśnięci śmiercią zapaśnika, o wiele bardziej przeżywają wyczyny swojego narodowego bohatera, który ni mrozom, ni bestiom się nie kłania.

Co z tego, że na prowincji, po opuszczeniu potiomkinowskich wiosek, wciąż rządzi dzikie prawo chaosu, dla nich i tak najważniejsze jest to, co mówi ich car.

Rosja to nie jest żadna Europa, to najprawdziwsza w świecie Azja.

Piotr Filipczyk, fot. Youtube

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook