Jedynie prawda jest ciekawa


Młody sportowiec zabity na plaży. Chciał pomóc zaatakowanemu koledze, zakatowali go na śmierć

08.08.2017

Dramat nad Bajkałem – Jurij Własko rosyjski mistrz w zapasach zginął, bo chciał pomóc koledze atakowanemu przez lokalnych bandziorów. Cale zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą przez jednego ze świadków – nagranie wstrząsnęło Rosją.

Na filmie widzimy, jak banda kilkunastu rozjuszonych młodych mężczyzn atakuje Właska i jego znajomego. Zapaśnik zostaje obalony na ziemię i ugodzony nożem w pierś. Potem na jego ciało spada seria ciosów i kopnięć. Jak podają rosyjskie media, kilka ciosów w głowę zostało zadanych kastetem. Choć świadkowie wydarzeń natychmiast wezwali policję i pogotowie, służby przybyły ze sporym opóźnieniem. 20-letni zapaśnik, jeden z najbardziej utalentowanych rosyjskich sportowców młodego pokolenia, umarł w karetce w drodze do szpitala.  

Dramatyzmu sprawie dodaje fakt, że Własko zginął dzień po wygraniu przez niego ważnych zawodów, a cała sytuacja miała miejsce na plaży w jego rodzinnej miejscowości, w której odbywał się ogólnorosyjski turniej. Mieszkańcy mówią, że młody champion był uwielbiany przez krajan, a jego zabójcy to zwyrodnialcy i kryminaliści, od lat znani ze wzniecania rozrób odsiadujący wcześniej wyroki za rozboje.  

Okoliczności śmierci zapaśnika pokazują niestety, jak bardzo dzikim krajem jest Rosja. W biały dzień, na środku plaży dochodzi do rozboju, podczas którego napastnicy nie licząc się z konsekwencjami, wyciągają noże i kastety i biją, choć widzą, że ofiara już nawet się nie rusza. Tymczasem policja i pogotowie lekceważą kolejne wezwania świadków…

… W tym samym czasie rosyjski prezydent na swoim publicznym kanale chwali się swoim urlopem, podczas którego, niczym John Rambo nurkuje, poluje z harpunami na ryby i w samej bieliźnie zanurza się w zimnej syberyjskiej wodzie.  Rosjanie, choć wstrząśnięci śmiercią zapaśnika, o wiele bardziej przeżywają wyczyny swojego narodowego bohatera, który ni mrozom, ni bestiom się nie kłania.

Co z tego, że na prowincji, po opuszczeniu potiomkinowskich wiosek, wciąż rządzi dzikie prawo chaosu, dla nich i tak najważniejsze jest to, co mówi ich car.

Rosja to nie jest żadna Europa, to najprawdziwsza w świecie Azja.

Piotr Filipczyk, fot. Youtube

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook