Jedynie prawda jest ciekawa

Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

24.03.2017

"Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

„Lubię analizować, różne zjawiska i staram się zrozumieć otaczającą mnie rzeczywistość, a Korwin jest niezwykle zastanawiającą postacią. Muszę przyznać, że faktycznie otworzył mi oczy na wiele zjawisk, które miały miejsce jeszcze przed moim urodzeniem, które to sam przeżył, i które to mają swoje konsekwencje w czasach obecnych” - pisze Miriam Shaded na swoim profilu na Facebooku.

Miriam Shaded, szefowa Fundacji Estera, opisuje swój stosunek do Janusza Korwin-Mikkego. Shaded, która zajmuje się pomocą chrześcijanom z Bliskiego Wschodu, startowała z list partii Mikkego w wyborach do Sejmu.

Shadek porównuje oddanie fanów Korwina do zachowania kobiet.

„Tą właśnie sytuację mogę porównać do kobiet, które związały się z mężczyznami, którzy je tylko wykorzystują, bo jest to dla nich wygodne. One jednak trwają w relacji dalej, mając nieustającą nadzieje na zmiany. Pomimo tego, że są bardzo inteligentne łudzą się, tłumaczą, przeżywając kolejne zawody. Z coraz bardziej zrezygnowanym i blednącym uśmiechem oczekują, aż się coś zmieni. Nic się nie zmieni. Żadnego pierścionka, żadnego ślubu i utopijna miłość oraz podobny zawód do tych, którzy swoje idee powierzyli Jemu” - pisze Shaded.

„Tak samo jak one dają partnerowi wszystko czego on potrzebuje, tak samo i Janusz Korwin Mikke dostaje wszystko na czym mu zależy. Pieniądze, chwałę, popularność i uwielbienie, a przede wszystkim brak odpowiedzialności za rezultat działań. Tak naprawdę nie wygrał żadnych wyborów na tyle by cokolwiek mógł zmienić, czy chociażby być liczącym się koalicjantem w polityce rządowej” - dodaje.

Zdaniem Miriam Shaded, Korwin-Mikke przetrwonił wielkie poparcie, które zdobył.

„Chyba każdy z nas w życiu poznał mitomanów, którzy obiecywali sprzedaż i gruszki na wierzbie, a sami nigdy nic nie osiągnęli dla tych co im zawierzyli, ani nawet dla siebie. Po owocach ich poznacie… Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie, zdobyte zasoby ludzkie, finansowe i kapitał polityczny, nigdy nie przynosząc oczekiwanego rezultatu, gdyż wygrana wiązałaby się z koniecznością wprowadzenia w życie wygłaszanych tez i odpowiedzialność za nie” - pisze.

Mly/miriamshaded.pl

fot. [YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook