Jedynie prawda jest ciekawa


Minister infrastruktury zbiera sumę grzechów poprzedników

28.02.2012

- Sławomir Nowak naraził się romantycznym propagatorom kolei - ocenia ministra infrastruktury Janusz Piechociński, poseł PSL.

Sto dni ministra infrastruktury to taki wierzchołek góry lodowej. To jest jak drobinka piasku na pustyni. Bo Nowakowi przyszło odpowiadać, realizować, kończyć, spowiadać się za inwestycje, które były przygotowane jeszcze za ministra Polaczka, a najdalej za ministra Grabarczyka. W dalszym ciągu w polskiej rzeczywistości okres przygotowawczy dużej inwestycji to jest niemniej niż trzy lata, a sam okres budowy po wpuszczeniu wykonawcy to są dwa pełne sezony budowalna. I jak się to zakłóci, to będzie tak jak z Chińczykami, czy A2, czy A1, czy A4. A teraz minister infrastruktury odpowiada za sumę wszystkich grzechów tego co jego poprzednicy na funkcję ministra transportu zebrali.

 Można powiedzieć, że poza decyzjami kadrowymi miał de facto wpływ na jedną decyzję. To znaczy ujawnił z pełną szczerością, że wybór budowa trzystu kilometrów kolei szybkich prędkości kosztem finansowania już zaplanowanych inwestycji, modernizacji, czy utrzymania dwunastu tysięcy kilometrów sieci, jest dla niego prosty. Podjął decyzję mniejszego zła, czym naraził się niektórym romantycznym propagatorom kolei. Ale nie stracił wśród tych, którzy rozumieją, że są takie chwile, w których polityk musi wybrać nie decyzje większego dobra, tylko mniejszego zła. To jest wszystko co dzisiaj można przypisać panu ministrowi, poza tym, że kogoś powołał, odwołał, albo, że ma w gabinecie młodych, czy mniej młodych ludzi. Jeśli zaś chodzi o medialne wpadki to nieopatrznie powiedział, że drogi na euro nie grają. No i były wizyta gospodarska na A2, gdzie minister Nowak pytał czy są wszyscy zadowoleni. A później wyszło, że jest tam spękany asfalt w wyniku mrozów. Ale to można mu wyrzucić w formie złośliwości.

not. miz [fot. PAP/Michałowski SI]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook