Jedynie prawda jest ciekawa

Minister Cichocki: Policja zachowała się dobrze

13.11.2012

Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki oceniał dziś działania policji i służb 11 listopada, kiedy to odbyły się liczne manifestacje i marsze.

Rozmowę z Jackiem Cichockim przeprowadziło radio RMF FM. Szef resortu spraw wewnętrznych odniósł się między innymi do pytań, dlaczego policjanci byli ubrani w kominiarki: "Taka była taktyka policji. Zresztą to nie było pierwszy raz. To nie była taktyka pierwszy raz wykorzystana w ten sposób. Ona się sprawdziła w czasie Euro, a głównym celem było to, żeby wyłapać tych chuliganów, którzy atakują policję, a także stwarzają zagrożenie dla zwykłych uczestników marszu i proszę pamiętać, że w takiej sytuacji nie można wprowadzać ludzi w tłum, który stoi na ulicy, zwartych pododdziałów policji, bo by oni sami wtedy stanowili zagrożenie" - tłumaczył Cichocki.

Minister oceniał także skalę nieprawidłowości działań policji, wobec której wiele zastrzeżeń mają organizatorzy i uczestnicy Marszu Niepodległości: "Na razie nie mam wewnętrznych sygnałów o nieprawidłowościach, raczej mogę powiedzieć, że są tylko sygnały o poszkodowanych policjantach. (...) Oceniam działania policji dobrze" - mówił minister.

Cichocki odniósł się również do publikacji w internecie drastycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej. "Pojawia się uzasadnione pytanie, kto zrobił te zdjęcia i w jakich okolicznościach, kto wtedy miał dostęp do pomieszczeń, w których świętej pamięci ofiary tragicznej katastrofy się znajdowały" - mówił. Nie chciał jednak powiedzieć nic więcej na temat hipotez, jakie stawia w tej sprawie ministerstwo i prokuratura.

ll, rmf24.pl

[Fot. Stefczyk.info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook