Jedynie prawda jest ciekawa


Min. Kownacki mocno do opozycji

28.05.2017

"Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17". Komentował w ten sposób burzliwą debatę nad wotum nieufności wobec szefa MON, złożonym przez Platformę Obywatelską i procedowaną na dzień przed ważnym szczytem NATO.

"Wniosek musiał być głosowany tuż przed szczytem w Brukseli, ponieważ wcześniej premier miała zaplanowaną wizytę do Chin i nie mogła w nim uczestniczyć"
— tłumaczył Kownacki, odpowiadając na zarzut Marcina Kierwińskiego z PO, że to wprawdzie wniosek Platformy, ale termin został wyznaczony przez marszałka. Jak się okazuje, był to pierwszy możliwy termin, w którym mogła uczestniczyć premier.

"Poprzednio dokładnie przez szczytem NATO w Polsce składali państwo taki sam wniosek. Jaki sygnał idzie w świat? Że być może szef MON straci stanowisko. Pozycja Polski jest więc dużo słabsza" — podkreślił wiceszef MON.

"Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu? Albo nie wiecie, że takie szczyty się odbywają, albo robicie wszystko, żeby jak najmniej udało się załatwić" — podkreślił Kownacki.

Z kolei Paweł Soloch, szef BBN, stwierdził, że wynik głosowana i tak był do przewidzenia. "Niezręcznością było to, że głosowanie było tuż przed spotkaniem NATO w Brukseli. To akcje, które mają osłabić tych, którzy są aktualnie przy władzy" — podkreślił.

frost/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook