Jedynie prawda jest ciekawa

Min. Kownacki mocno do opozycji

28.05.2017

"Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17". Komentował w ten sposób burzliwą debatę nad wotum nieufności wobec szefa MON, złożonym przez Platformę Obywatelską i procedowaną na dzień przed ważnym szczytem NATO.

"Wniosek musiał być głosowany tuż przed szczytem w Brukseli, ponieważ wcześniej premier miała zaplanowaną wizytę do Chin i nie mogła w nim uczestniczyć"
— tłumaczył Kownacki, odpowiadając na zarzut Marcina Kierwińskiego z PO, że to wprawdzie wniosek Platformy, ale termin został wyznaczony przez marszałka. Jak się okazuje, był to pierwszy możliwy termin, w którym mogła uczestniczyć premier.

"Poprzednio dokładnie przez szczytem NATO w Polsce składali państwo taki sam wniosek. Jaki sygnał idzie w świat? Że być może szef MON straci stanowisko. Pozycja Polski jest więc dużo słabsza" — podkreślił wiceszef MON.

"Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu? Albo nie wiecie, że takie szczyty się odbywają, albo robicie wszystko, żeby jak najmniej udało się załatwić" — podkreślił Kownacki.

Z kolei Paweł Soloch, szef BBN, stwierdził, że wynik głosowana i tak był do przewidzenia. "Niezręcznością było to, że głosowanie było tuż przed spotkaniem NATO w Brukseli. To akcje, które mają osłabić tych, którzy są aktualnie przy władzy" — podkreślił.

frost/wPolityce.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook