Jedynie prawda jest ciekawa


Miluchin: Nie było żadnego zamachu

10.04.2016

Szef rosyjskiego Centrum Politycznej Informacji o katastrofie smoleńskiej.

Aleksiej Muchin szef Centrum Politycznej Informacji w Rosji przekonywał na antenie RMF FM, że Rosja nie zakończyła jeszcze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

„Dlatego nie może oddać Polsce wraku, czy rejestratorów. Ale po zakończeniu wszystko zostanie przekazane” - powiedział Muchin.

Zdaniem Rosjanina, nie może być mowy o zamachu w Smoleńsku, a wszystkie okoliczności katastrofy zostały dawno wyjaśnione.

'Ta tragedia jest rezultatem całej masy poważnych błędów popełnionych i przez załogę samolotu i przez członków delegacji będących na pokładzie. Okoliczności tej katastrofy znamy dokładnie. Oczywiście żadnego zamachu terrorystycznego nie było. Była seria tragicznych błędów” - stwierdził.

Na pytanie o zwrot wraku i czarnych skrzynek, Miluchin odpowiada, że ignorowanie strony polskiej to efekt zachowania polskich władz.

„Rosja ma oczywistą pretensję wobec polskiego kierownictwa. Jeżeli, oni nie bronią swego narodowego interesu - a jeżdżą po wytyczne do Waszyngtonu - to Rosja swoje problemy z Polską będzie rozwiązywać w Waszyngtonie” - powiedział Miluchin.

„Jeśli jednak kraj podąża w głównym nurcie interesów innego kraju, czy to Wielkiej Brytanii, czy USA, to będziemy rozmawiać z nimi, a nie z wami” - dodał.

Mly/rmf24.pl

fot. [PAP/Rafał Guz]


Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook