Jedynie prawda jest ciekawa


Miller: Terroryzm islamski to główny wróg naszej cywilizacji

27.07.2016

„Terroryzm islamski to główny wróg naszej cywilizacji. Wróg ideologiczny, który odmawia nam prawa do życia i wyznawania naszych wartości” - piszę na łamach „Super Expressu” Leszek Miller.

Były premier w swoim tekście „Wieści z Ameryki” pisze o republikańskiej konwencji w Cleveland. W nawiązaniu do tego wydarzenia pisze o przemówieniu Newta Gingricha, który typowany jest na wysokie stanowisko w administracji Trumpa, który tak pisał o islamie. 

„Jesteśmy w stanie wojny z radykalnym islamem. Chcą nas zabić i są silniejsi, niż mówimy. Jeśli nasi wrogowie zwyciężą, nie będzie jednej kobiety, która może być spokojna o swoją przyszłość. Geje, lesbijki, transseksualiści zostaną uśmierceni. Każda osoba na tej ziemi będzie zmuszona mieczem do nawrócenia się i poddana okrutnemu systemowi. Nie będzie wolności indywidualnej ani równości. Tę wojnę musimy wygrać i nie ma innej alternatywy” - mówił Gingrich. 

Jak czytamy słowa Amerykanina w 100 proc. popiera Leszek Miller.

„Gingrich i jego koledzy nie przebierają w słowach i mają rację. Terroryzm islamski to główny wróg naszej cywilizacji. Wróg ideologiczny, który odmawia nam prawa do życia i wyznawania naszych wartości. Ostatnie zamachy w Europie, także ten wczorajszy we Francji, w normandzkim kościele potwierdzają, że na płaszczyźnie dżihadu nie ma kompromisu. Rzecz jasna jest wiele źródeł terroryzmu: bieda, frustracja, wykluczenie, geopolityka, ale genezą jest islam. Religia, która inspiruje, zezwala i popiera terror” - tłumaczy. 

Panaceum na rosnącą radykalizację? W opinii wyjście jest jedno: „ci, którzy uczestniczą w świętej wojnie, nie powinni spodziewać się umiaru”.

„Jak walczyć z rosnącym niebezpieczeństwem i czy w ogóle ta walka jest jeszcze do wygrania? Na pewno nie wolno ustawać w wysiłkach, aby wszyscy przybysze, którzy chcą integrować się ze społeczeństwami Zachodu, mogli to uczynić. Ale ci, którzy uczestniczą w "świętej wojnie", nie powinni spodziewać się umiaru. Dotyczy to także radykalnych mułłów i meczetów, w których prowadzi się zbrodniczą indoktrynację. Deportacje i zamykanie ośrodków szkoleniowych, które udają miejsca kultu, powinny być normalną praktyką” - podpowiada Miller, dodając:

„Potrzebna jest również międzynarodowa koalicja, która jest w stanie zniszczyć Państwo Islamskie”.

kk/Super Express

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook