Jedynie prawda jest ciekawa


Miller: Szef rządu jednak nie kłamie

25.09.2012

Tomasz Miller podsumowuje na swoim blogu świeży raport o zatrudnieniu w administracji publicznej. Millerowi wychodzi, że szef rządu nie kłamie.

Nie chcę czekać na to, aż Adam Michnik poda mnie do sądu za wielokrotną obrazę jedynie słusznej partii. Nie chcę także czekać na zemstę Pawła Grasia i Słońca Peru, przepraszam Donalda Franciszka Tuska. Muszę więc już dziś wyprzedzić ich kroki i publicznie, tu i teraz wyrazić swoje najszczersze wyrazy ubolewania z powodu mojego niedowiarstwa. Muszę przyznać, że śmiałem się do łez gdy Paweł Graś mówił o mitycznej niemal prawdomówności swojego pryncypała. Dziś jednak muszę kategorycznie stwierdzić – Paweł Graś miał rację!!!

Ufam, że mój krok okaże się zapobiegawczy i za moje wcześniejsze kpiny nie spotka mnie niemiła niespodzianka w skrzynce pocztowej. A jeśli nawet Adam Michnik, bądź ktokolwiek inny mimo to będzie chciał podać mnie pod osąd niezawisłego sądu to już dziś deklaruję, że godzę się by moje przeprosiny znalazły się na pierwszej stronie Gazety Wyborczej. A jeśli i to będzie mało to nie będę protestował gdy te same przeprosiny w swoim periodyku zechce opublikować wzór cnót dziennikarskich Tomasz Lis. Moje przeprosiny w formie dźwiękowej mogą być także emitowane w niezwykle obiektywnym radiu TOK FM. Zgadzam się także z tezą, że moje dotychczasowe niegodne zachowanie zasługuje na karę w postaci poddania się egzekucji w programie niezwykłego patrioty Jakuba Wojewódzkiego.

No dobrze, dość już tego samobiczowania. Zapewne wielu z Państwa zastanawia się co spowodowało tę moją reakcję. Już tłumaczę. Donald Tusk swego czasu zapewniał, że zatrudnienie w administracji rządowej zmieni się o 20.000 etatów, a finansowo o 10%. Ja, prosty człowiek, zamiast od początku słuchać przekonywań specjalistów z TVN24 wsłuchiwałem się w opinie takich wywrotowych mediów jak TV Trwam, czy Radio Maryja oraz Uważam Rze. Jak mało ambitne są to media, pokazuje choćby błąd ortograficzny w tytule pisma, które dotychczas niemalże nałogowo czytałem. Przez to, że dałem się omamić tej paskudnej propagandzie sądziłem, że Donald Tusk kłamie mówiąc o tych zmianach, ale dziś stwierdzam, że ma rację. Do tak diametralnej zmiany poglądów skłonił mnie raport Fundacji Republikańskiej, która podobnie jak ja, opuściła ciemną stronę mocy. Analiza zatrudnienia w administracji rządowej wykonana przez wspomnianą Fundację wykazuje, że w latach 2008-2012 przybyło 19285 urzędników co obciążyło budżet o dodatkowe 10,6 mld złotych, co daje wzrost o 10,07%. Widać więc jak na dłoni, że nie tylko Paweł Graś miał rację gdy mówił, że Donald Tusk nigdy się nie myli. Powiem więcej, rację miał także Sławomir Nowak, gdy mówił, że premier najjaśniejszej Rzeczypospolitej, jest dotknięty przez Pana Boga geniuszem.

Tomasz Miller

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook