Jedynie prawda jest ciekawa


Milion za głowę szefa TVP? Karnowski: Grupy interesów walczą

10.06.2016

„Jacek Kurski narusza potężne interesy wielu grup. Mówimy tu o setkach milionów złotych. One są w stanie zrobić wszystko żeby zatrzymać zmiany” – mówi Michał Karnowski komentując na gorąco w TVP Info doniesienia „Gazety Finansowej” o tym, ze agencje PR oferują nawet milion złotych za materiały, które skompromitują Jacka Kurskiego i doprowadzą do jego odwołania.

„To są bardzo prawdopodobne informacje. Bez wątpienia dotykamy ogromnych pieniędzy” – mówi publicysta „wSieci”, podkreślając że Jacek Kurski postawił sobie za cel uporządkowania wielu spraw telewizji publicznej i naruszył w ten sposób dotychczasowe układy finansowe.

„TVP jest potężnym i pewnym płatnikiem” – zauważa Michał Karnowski.

„TVP była przez wielu traktowana jako dojna krowa. Naruszenie tego jest czymś niebezpiecznym” – podkreśla publicysta „wSieci”, przypominając że jego tygodnik już wcześniej informował o podobnych próbach dyskredytacji ministra Dawida Jackiewicza, który był na celowniku czarnych PR-owców.

Jak zaznaczył Karnowski, mamy nadal do czynienia z próbami zwasalizowania TVP przez poprzednie układy.

„80 proc. mediów było przyjazne poprzedniej władzy” – podkreślił, przypominając że Andrzej Wajda mówił w swoich wystąpieniach o „naszych mediach”.
„Telewizja Polska to teraz równoważy. To stanowi dla wielu osób zachętę, żeby pozbyć się Jacka Kurskiego. Mamy do czynienia z próbą czarnego PR-u” – wyjaśniał Michał Karnowski.

Publicysta zaznaczył, że mając na uwadze to ostrzeżenie, należy ostrożnie przyglądać się temu, co może pojawić się w mediach. „Należy patrzeć na fakty a nie na wrzutki, które mają kogoś obalić” – podkreślił.

„Widzę polityczną akcję całościową. Tego typu operacje przeprowadza się w sposób skumulowany. Kreuje się jakąś aferę. Jakieś pismo pisze tekst, że coś się wydarzyło. Napędza się informację o rzekomej aferze. Cel osiągany jest poprzez wmówienie opinii publicznej oraz osobom decydującym, że jest jakaś afera” – tłumaczył Karnowski, [podkreślając że treści te wcale nie muszą być prawdziwe. Wystarczy, że doprowadzą do usunięcia danej osoby z przestrzeni publicznej. To, że za pół roku oczyści się z zarzutów, nie będzie miało znaczenia.
„Jacek Kurski narusza potężne interesy wielu grup. Mówimy tu o setkach milionów złotych. One są w stanie zrobić wszystko żeby zatrzymać zmiany” – podkreślił Karnowski

Jak zauważył założyciel portalu wPolityce.pl, sytuacja na rynku medialnym jest specyficzna, ponieważ „media komercyjne słabną”. To wynik przeorganizowania struktur medialnych – pojawiają się kanały tematyczne, ruch przenosi się do internetu.

„Na tle słabnięcia stacji komercyjnych, łup w postaci telewizji publicznej wydaje się szczególnie atrakcyjny” – mówi Michał Karnowski, podkreślając że „należy kibicować próbom reformy tego rynku.frost
[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook