Jedynie prawda jest ciekawa


„Miejsce Kiszczaka jest w więzieniu!”

12.12.2014

Żona zabitego górnika z kopalni "Wujek" wciąż czeka na sprawiedliwość.

Krystyna Gzik po 33 latach od śmierci swojego męża wciąż ma łzy w oczach, kiedy wspomina masakrę z grudnia 1981 r. W wyniku działań bezpieki zginął wtedy m.in. mąż Pani Krystyny. Żona przyznaje, że wciąż czeka na sprawiedliwość.

Odnosząc się do przymusowych badań, jakim poddano ostatnio Kiszczaka, Pani Krystyna wciąż liczy, że zbrodniarz odpowie zarówno za masakrę górników w kopalni, jak i za stan wojenny.

„Czekam już ponad trzydzieści lat i nie wiem, czy doczekam się sprawiedliwości. To wszystko bardzo trudno znieść. Nikt nie zwróci mi męża, ale chciałabym, aby w sprawie "Wujka" zapadł wyrok skazujący Kiszczaka. Mam nadzieję, że uda się jeszcze do tego doprowadzić i skazać go, co byłoby dla mnie jakąś formą zadośćuczynienia - mówi „Super Epressowi” Krystyna Gzik.

Jeden z przywódców strajku Stanisław Płatek również przyznaje „SE”, że liczy na pociągnięcie Kiszczaka do odpowiedzialności.

„Czuje się jakąś satysfakcję. Cieszę się, że w końcu może sprawiedliwość dosięgnie Kiszczaka. To niepojęte i skandaliczne, że do tej pory nie udało się go osądzić i skazać!” - mówi Płatek, odnosząc się do przewiezienia zbrodniarza do szpitala.

Pytanie, czy rzeczywiście przymusowe badania to już zapowiedź przełomu...

ez
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook