Jedynie prawda jest ciekawa

Miecugow ostrzega: PiS nie robi nic dobrego

15.08.2016

Grzegorz Miecugow, komentator TVN24, dołączył do osób, którym nie podobają się zmiany zachodzące w Polsce po zmianie rządu i prezydenta. Przeszkadza mu odradzający się polski patriotyzm i duma z własnej ojczyzny i jej historii. Stwierdził, że to przejaw bardzo groźnego nacjonalizmu.

- Niepokoi mnie ogólnoeuropejska tendencja do stawiania na ruchy nacjonalistyczne, które w Polsce Macierewicz chce uzbroić. Choć w samym nacjonalizmie nie widzę nic złego. Uważam, że jego przejawem jest każde wzruszenie, gdy zdobywamy medal olimpijski - mówi dziennikarz.

Stwierdził także, że sposób wyrażania radości przez kibiców, kiedy biało-czerwoni wygrywają, to odłam nacjonalizmu.

- Dlaczego kibicujemy naszym? Bo to nasi.Zagrożenie widzę raczej w nacjonalizmie, który sens swojego istnienia czerpie z niszczenia innych - tłumaczy Miecugow w rozmowie z weekend.gazeta.pl.

Komentator zaatakował ministra Antoniego Macierewicza i rząd PiS. Nie podobają mu się zachodzące zmiany.

- Jego ( Macierewicza przyp. red.) gadanie o tym, żeby ludzie mieli karabiny w domach, jest tak piramidalnie głupie i tak nieprzystające do naszych obaw… Choć zarządzanie strachem jest bardzo skuteczne, jeśli chce się manipulować ludźmi, o czym doskonale wiedział prezes Kaczyński, mówiąc kiedyś z trybuny sejmowej o uchodźcach i pierwotniakach. Jakoś nie mówił o nich, jak były Światowe Dni Młodzieży, a przecież mnóstwo ludzi przyjechało wtedy do Polski z całego świata - mówił, manipulując słowami Jarosława Kaczyńskiego.

Na pytanie, co dobrego zrobił rząd Prawa i Sprawiedliwości odparł, że nic.

- Oni nie robią nic dobrego. Oni się bawią za moje pieniądze i za chwileczkę tych pieniędzy zabraknie - stwierdził Miecugow.

 

wkt/wSumie.pl/weekend.gazeta.pl

[fot. youtube.com]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook