Jedynie prawda jest ciekawa


Miecugow jest jajkiem czy kurą?

26.09.2012

Coraz większym echem odbija się wywiad Grzegorza Miecugowa (speca od kontaktowego szkła) dla „Gazety Wyborczej”. Co takiego gwiazda TVN powiedziała w „jedynej słusznej gazecie” III RP? Ano tyle, że to widzowie są winni upadkowi poziomu mediów! Hmm, to nie Miecugow prowadził „Big Brothera”?

„Dziś największą słabością mediów jest odbiorca. Gdy mówimy o tabloidyzacji mediów, to mówimy właśnie o tabloidyzacji odbiorców. Na rynku nie można abstrahować od tego, czego chce widz”- mówi Miecugow i ubolewa, że widzowie wolą „naparzankę”. Piękne nieprawdaż? Szczególnie, że mówi to dziennikarz, który niemal codziennie dowodzi czym jest „wysoki”poziom oceny opozycji w „Szkle kontaktowym”. Ba, Miecugow ma doświadczenie w naparzance. W końcu prowadził pierwszą edycję „Big Brothera”, gdzie zadawał głębokie i poważne pytania Manueli, Gulczasowi i obecnemu radnemu PO- kucharzowi z Germanii.

Miecugow zapewnia jednak, że teraz w TVN24 robi ze swoimi kolegami wszystko, jak należy. Jednak okazało się, że ludzie zawsze woleli oglądać Andrzeja Leppera niż debatę o finansach. I co tu zrobić? Co ma zrobić biedny Pan Grzegorz, skoro społeczeństwo jest zdziecinniałe i nie dorosło ( jak widać nie tylko do demokracji), do poważnych programów w TVN24? Można je tylko potępić i oczywiście zapomnieć, że TVN wyrzuciła z ramówki wszelką publicystykę i zastąpiła ją kolejnymi programami, które za pomocą talentów amatorów promują Kubusia Wojewódzkiego. A może TVN tylko odpowiada na gusta swoich widzów, którzy urodzili się głupi? Wracamy więc do najważniejszego pytania: jajko było pierwsze czy może kura? Miecugow już to wie. Tylko czy on jest kurą czy jajkiem? W tym miejscu przydałby się jakieś błyskotliwe albo mocne zakończenie felietonu. Pozwolę sobie posłużyć się tekstem Janusza Kołodzieja z serwisu portal filmowy.pl. „Miecugow nie ma sobie i kolegom nic do zarzucenia. W jego cyrku zmienić trzeba publiczność, a nie małpy. W wielu poważnych stacjach taki wniosek wywołałby skandal, ale na Wiertniczej mają inne zmartwienia niż nieodpowiedzialny, kuriozalny i zwyczajnie niemądry wywiad jednego z gwiazdorów”- pisze publicysta. Czy można jednak oczekiwać odpowiedniej reakcji od ludzi, którzy przyznają, że ich widzowie są lemingami i nie lubią krytyki „Słońca Peru”?

Łukasz Adamski  
[Fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook