Jedynie prawda jest ciekawa

Michnik: „ Kaczyński zrobi wszystko, żeby zniszczyć naszą gazetę”

30.03.2017

Adam Michnik udzielił wywiadu austriackiej gazecie „der Standard”, w którym stwierdził, że kłopoty "Gazety Wyborczej" są efektem działań prezesa PiS.

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik odwiedził Austrię. Podczas spotkania w Wiedniu skrytykował Kościół Katolicki w Polsce, Prawo i Sprawiedliwość oraz Jarosława Kaczyńskiego.

Przed spotkaniem Adam Michnik udzielił wywiadu austriackiej gazecie „der Standard”, w którym stwierdził, że kłopoty "Gazety Wyborczej" są efektem działań prezesa PiS. – Kaczyński zrobi wszystko, żeby zniszczyć naszą gazetę – powiedział Michnik.

Skrytykował działania Kaczyńskiego w sprawie unijnego szczyt w Brukseli, podczas którego ponownie wybrano na szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, a polski rząd zaproponował kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego. – To mi przypomina wiarę w bolszewików, we wszystko co powie Stalin. Zdaje sobie sprawę, że Kaczyński nie jest Stalinem, bo to nie ten gabaryt, ale wciąż mam wrażenie, że jest on parodią - mówił Michnik

Naczelny „Gazety Wyborczej” ostro skrytykował Kościół Katolicki w Polsce. - Kościół traci swój autorytet, kiedy przemawia językiem anatemy a nie miłosierdzia. Kościół krzyczy, gdy warto milczeć, i milczy, gdy nie wolno milczeć. (...) Widzę w środowiskach opozycyjnych, w KOD-zie, narastający klimat agresywnego antyklerykalizmu i to mnie niepokoi. Ja polemizuję z tym. Mam wrażenie, że Kościół katolicki przechodzi w Polsce najgłębszy kryzys od czasów reformacji – ocenił Michnik.

[fot. Heinrich-Böll-Stiftung/flickr Adam Michnik]

ems/niezalezna.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook